SP U SKIJANJU: Zlato za Nemca i Norvežanku

15.02.2023. 14:58
Skijanje / Izvor: Reuters
Fenomenalna takmičenja.

Nemački skijaš Aleksander Šmid je doneo Nemačkoj prvu zlatnu medalju u muškoj individualnoj konkurenciji na Svetskim prvenstvima od 1989. godine. On je osvojio prvo mesto u u paralelu.

AMERIKANCI NAJBOLJI: Osvojili zlato na Svetskom prvenstvu

DOPING AFERA TRESE UFC: Najbolji ruski borac pred suspenzijom

PROTERANI IZ MOLDAVIJE: Bokserima iz Budve nije dozvoljeno da učestvuju na turniru u Kišinjevu

Srebro u je osvojio Austrijanca Dominik Rašner, a ub borbi za bronzu Norvežanin Timon Haugan pobedio je Austrijanca Adriana Pertla.

Norveška skijašica Mari Terez Tviberg osvojila je zlatnu medalju u paralelu na Svetskom prvenstvu u Kruševelu.

Tviberg je do zlata stigla pobedivši u finalu Vendi Holdener iz Švajcarske za 0,67 sekundi.

Bronzanu medalju osvojila je još jedna Norvežanka Tea Luis Stjernesund, pobedivši u borbi za treće mesto Francuskinju Mari Lamur, kojoj je spala skija tokom trke.