MEDALJA OSTALA SAMO SAN: Crnogorke ZAUSTAVILE Srbiju u osmini finala! (FOTO)

10.12.2017. 18:54
ženska rukometna reprezentacija srbije / Izvor: Foto: RSS
Prvi poraz izabranica Ljubomira Obradovića na SP u Nemačkoj ispostavio se kobnim po osvajanje odličja.

Ženska rukometna reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Nemačkoj. Izabranice selektora Ljubomira Obradovića kada se najmanje očekivalo doživele su prvi poraz, izgubile od Crne Gore 31:29 (14:9), ostale bez medalje i neslavno završili učešće u Magdeburgu.

Srbija / Izvor: Foto: RSS

SP U RUKOMETU ZA ŽENE: Srbija sa prvog mesta čeka Crnu Goru u osmini finala (FOTO)

Crnogorke su odlično otvorile meč, ne dozvolivši srpkinjama da u periodu od 4. do 17. minuta zatresu njihovu mrežu. U jednom trenutku vodile i sa šest golova (11:6), pa su srpkinje konstantno jurile rezultat. To se pokazalo, ipak, nedostižnim za naše devojke koje nikako u drugom poluvremenu nisu uspele da se rezultatski približe rivalkama, dok je Crna Gora konstantno održavala prednost od četiri razlike.

Tek u 50. minutu Srbija je prišla na 27:24, ali ni činjenica da su Crnogorke u finišu imale dve igračice manje na parketu nisu pomogle Srbiji da izbegne poraz. U borbi za polufinale Crna Gora će igrati sa Francuskom, koja je pobedila Mađarsku 29:26 (14:11).

Jovanka Radičević i Katarina Bulatović su sa po osam golova bile najefikasnije u pobedničkoj ekipi, a Srbiju je predvodila Dragana Cvijić sa šest golova.

Srbija je ovim porazom nastavila negativnu tradiciju u duelima sa Crnom Gorom, pošto je na velikim takmičenjima u prethodna tri meča nije pobedila. Obradovićeve devojke izgubile su na Evropskim prvenstvima 2012. (27:26) i 2014. (22:19), dok je na SP 2015. godine bilo nerešeno 28:28.

SRBIJA – CRNA GORA 29:31 (9:14)

DVORANA: Getec Arena u Magdeburgu.

GLEDALACA: 3.011

SUDIJE: Garsija i Marin (Španija)

SRBIJA: Radosavljević 2, Krpež-Šlezak 5 (1), Lekić, Števin, Lavko 1, Damnjanović 1, Nikolić 3, T. Radojević 4 (1), Pop-Lazić, D. Radojević 4, Obradović 1, Tomašević (3 odbranе), Stoiljković, Cvijić, Čolić (3 odbrane), Dmitrović.

CRNA GORA: Rajčić (4 odbrane), Radičević 9, Jauković 4, Brnović 3, Hasanić (1 odbrana), A. Klikovac, Nenezić, Ujkić, Malović, Premović, Bulatović 6, Pavićević 1, B. Klikovac 1, Despotović 2, Raičević 4 (1), Grbić 1.