VN MONAKA: Hamilton OPET na polu (FOTO)

25.05.2019. 16:29
Luis Hamilton / Izvor: Foto: Tanjug/AP Photo/Luca Bruno
Trka je u nedelju.

Trka za Veliku nagradu Monaka u šampionatu Formule 1 biće vožena u nedelju na stazi u Monte Karlu, a pol poziciju je obezbedio Luis Hamilton. Iza branioca titule i vozača Mercedesa u kvalifikacijama su bili timski kolega Valteri Botas i Maks Ferštapen iz Red Bula. Sa četvrte pozicije (nedelja, 15.10) krenuće Sebastijan Fetel iz Ferarija, a sa pete i šeste Pjer Gasli (Red Bul) i Kevin Magnusen iz Hasa.

VELIKA ČAST: Raikonen slavi JUBILEJ u Monte Karlu! (FOTO)

GDE ĆEŠ LOPATOM NA BAGER? Rus nokautirao Amerikanca BRUTALNIM udarcem posle deset sekundi (VIDEO)

MALJKOVIĆ BEZ DLAKE NA JEZIKU: Bio je veoma OŠTAR u slučaju Nikole Jokića i Novaka Đokovića

Velike probleme su imali piloti Ferarija. Fetel je u Q1 imao kontakt sa zaštitnom ogradom i posle odlaska u garažu malo je nedostajalo da bude eliminisan već posle prvog dela kvalifikacija. Na kraju se ipak izvukao, pa će u nedelju startovati sa četvrtog mesta. Njegov timski kolega je kvalifikacije završio u Q1 i u nedelju će startovati tek sa 16. pozicije.

Kada je reč o Mercedesu, ponovo će startovati iz prvog reda.

Uoči trke u Kneževini, na prvom mestu u generalnom plasmanu je Luis Hamilton sa 112, a Botas ima 105. Ferštapen ima 66, a Fetel 64.