ATP ČENGDU: Viktor ISPAO posle PREOKRETA! (FOTO)

26.09.2017. 13:45
Viktor Troicki / Izvor: Profimedia
Ludilo.

Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u osminu finala ATP turnira u Čengdunu. Srpski teniser zaustavljen je od Nikolosa Basijašvilija iz Gruzije rezultatom 2:1 (6:3, 2:6, 6:2), u meču koji je obilovao preokretima.

ODLIČAN PET: Lajović bez greške na turniru u Kini

ALEKS GAZI: Krunićeva na "nularicu" OŠIŠALA protivnicu i zakazala duel sa NOSIOCEM! (FOTO)

Basilašvili / Izvor: Profimedia

ATP LISTA: Samo jedna promena u prvih deset, Novak na istom mestu (FOTO)

Viktor je u prvom setu dva puta izgubio servis. Loše je otvorio meč i dozvolio protivniku da povede sa 3:0, uspeo je da se "revanšira" samo jednom, ali to je bilo nedovoljno da izbegne gubitak seta (6:3).

U drugom periodu viđeno je pravo ludilo. Troicki je ponovo katastrofalno krenuo i Basijašvili je poveo sa 2:0, a onda se Srbin razgoropadio i osvojio čak šest gemova zaredom. To mu je bilo dovoljno da trijumfuje sa 6:2 i izjednači rezultat.

Slična situacija, puna preokreta, desila se i u trećem setu. Viktor je vodio 2:1, pa se činilo da će meč otići u neizvesnu završnicu. Teniser iz Gruzije je ipak uspeo da osvoji pet gemova u nizu i izborio plasman u naredno kolo.

Tamo ga čeka Amerikanac Tejlor Fric, koji je dan ranije bio bolji od Kineza Vua rezultatom 2:0.