ATP RIO DE ŽANEIRO: Duci rutinski, OBRAČUN Srba na pomolu (FOTO)

20.02.2017. 22:12
Dušan Lajović / Izvor: MN Press
Lajović imao lakši trening.

Dušan Lajović uspeo (ni)je da se plasira u osminu finala ATP turnira u Rio de Žaneiru. Srpski teniser savladao je Fakunda Banjisa iz Argentine sa 2:0 u setovima (6:4, 6:4)

Duci je već na startu prvog seta oduzeo servis 82. igraču na Turu, ali ga je izgubio u šestom gemu, pa je Argentinac izjednačio na 3:3. Ipak, Lajović se revanširao na isti način i kod rezultata 4:4 napravio novi brejk, a zatim iskoristio svoj servis i trijumfovao sa 6:4.

Viđeno je 13 brejkova, PREOKRET i na kraju se meč Jorovićeve i Beloruskinje završio OVAKO (FOTO)

PRVENAC: Igraće se Kup koji dobija naziv po teniskoj LEGENDI, evo da li će Nole učestvovati (FOTO)

U drugom setu, Dušan je pri rezultatu 2:2 oduzeo ponovo servis Argentincu i rutinski meč priveo kraju sa 6:4.

Lako se može dogoditi da u osmini finala dođe do srpskog obračuna. Naime, protivnik Lajoviću biće bolji između 2. nosioca Austrijanca Dominika Tima i Janka Tipsarevića. Ukoliko Tipsa napravi iznenađenje i eliminiše 8. tenisera planete, Srbija će sigurno imati predstavnika u četvrtfinalu turnira u Brazilu.