ATP ŽENEVA: Tipsa POKAZAO Amerikancu KO JE STARIJI (FOTO)

23.05.2017. 17:25
jJanko Tipsarević / Izvor: Profimedia
Srpski teniser slavio maksimalnim rezultatom.

Janko Tipsarević uspešno je prošao prvu prepreku na turniru u Ženevi za koji je dobio specijalnu poziciju. Srpski teniser savladao je posle 108 minuta u dva seta (6:4, 7:6 (7:5)) Amerikanca Rajana Herisona. U narednom kolu Tipsarević će igrati protiv Nemca Sedrika-MarselaŠtebea.

KVALIFIKACIJE ZA ROLAN GAROS: Krajinović PREOKRETOM do pobede (FOTO)

MEČ JE TRAJAO NEŠTO VIŠE OD JEDNOG SATA: Krunićeva je igrala protiv Voznijak, ovo je ISHOD meča (FOTO)

Ispostavilo se da je prvi set Janko rešio u svoju korist već na njegovom početku pošto je oduzeo Amerikancu servis u prvom gemu. Herison je pokušao da se vrati, imao i brejk priliku u osmom gemu koju nije iskoristio pa je Janko poveo sa 1:0.

ATP ŽENEVA: Lajović spasio četiri meč lopte, ali je peta bila kobna (FOTO)

Mnogo veća borba viđena je u drugom setu. Do trećeg gema je bilo mrino da bi Herison imao dve brejk lopte koje nije iskoristio. Za razliku od njega Tipsarević u sledećem gemu odmah koristi prvu i vodi sa 3:2. Amerikanac je uzvratio brejkom u osmom gemu i izjednačio na 4:4, da bi se na kraju otišlo u taj-brejk u kojem je Janko bi dominantan i došao do trijumfa.