ATP SINSINATI: Đoković preko Čilića do finala (VIDEO)

18.08.2018. 22:57
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Korak do trofeja.

Novak Đoković je pobedio Marin Čilića 2:1 (6:3, 4:6, 6:3) i tako stigao do finala Mastersa u Sinsinatiju. Srbin će u nedelju uveče (21 čas) imati istorijsku šansu da postane prvi čovek koji je osvojio sve Masters turnire. Đoković je četvrti uzastopni put u Sinsinatiju odigrao meč u tri seta, ali je, kao i u prethodnim duelima, bio najbolji kad je bilo najpotrebnije.

POTRAGA JE DUGO TRAJALA: Novak IZGUBIO ljubimca! Nećete VEROVATI gde se sakrio! (FOTO)

ŠOK! Hrvatu ugrožena karijera zbog SRČANIH problema (FOTO)

PRELAZNI ROK U ITALIJI JE ZAVRŠEN: Rešena MISTERIJA! Sergej je IZABRAO ovaj klub! (FOTO)

6:3 - pobeda SRBINA

5:3 - BREJK Đokovića

4:3 - Đoković prekida mini seriju Čilića.

3:3 - Čilić vezuje dva gema i vraća meč na početak.

3:2 - tri vezane brejk lopte je imao Čilić, Novak ih je spasio, ali je onda duplom greškom omogućio Hrvatu da smanji na 2:3 i uzvrati ribrejkom.

3:1 - BREJK Đokovića!

2:1 - Srbin ponovo odličan na svoj servis.

1:1 - Čilić siguran na svoj servis.

1:0 - Đoković lagano dobija prvi gem u odlučujućem setu.

TREĆI SET

3:6 - Čilić osvaja set, igraće se treći set

3:5 - Imao je Čilić dve set lopte, ali je Đoković stigao do izjednačenja, zatim i do 5:3 u drugom setu.

2:5 - Novak vraća jedan brejk.

1:5 - Čilić pravi drugi brejk u drugom setu, sve "miriše" na treći set.

1:4 - gem se igrao na razliku, trajao je 10 minuta, imao je Novak i brejk loptu, ali je Čilić ipak stigao do 4:1.

1:3 - Novak dobija gem sa nulom.

0:3 - Bilo je 40:15 za Čilića, ali se Đoković vratio i stigao do izjednačenja, prvo jednog, a zatim i drugog. Hrvat ipak stiže do potvrde brejka.

0:2 - tri vezane brejk lopte je imao Čilić, iskoristio je tek treću i poveo 2:0.

0:1 - Čilić na svoj servis stiže do prvog gema u drugom setu.

DRUGI SET

JAČI OD SUDIJE: Arbitar je pokušao da UZDRMA Đokovića, ali Nole se nije dao (FOTO)

6:4 - Imao je Nole 30:0, ali je Čilić ipak stigao do brejk lopte, ali je Srbin sjajnim servisom stigao do izjednačenja, a zatim sa dva vezana poena i do gema i prvog seta.

5:4 - bilo je 15:3, ali je Hrvat ipak uspeo da dobije gem i ostane u setu.

5:3 - Novak je vodio 40:0, ali se ipak igralo na razliku, viđena su čak četiri izjednačenja. Srbin je na kraju ipak bio čvršći i prisebniji i stigao na korak od osvajanja prvog seta.

4:3 - Čilić lako smanjuje prednost Srbina, koji i dalje ima brejk viška.

4:2 - Čilić je imao 15:30 i smeč za dve vezane brejk lopte, ali se obrukao i promašio prazan teren. Đoković mu kasnije duplom servis greškom ipak daje šansu za brejk, ali je Hrvat ne koristi, pa Srbin dobija možda i ključni gem u prvom setu.

3:2 - uspeo je Čilić da smanji rezultat.

3:1 - bilo je 0:30, ali je Novak uspeo da veže tri poena, zatim se ipak igralo na razliku, Srbin je ipak bio uspešniji.

2:1 - Đoković prvi stiže do brejka. Iskoristio je prvu od dve brejk šanse.

1:1 - Đoković uzvraća, prepustio je Hrvatu samo jedan poen, prvi u gemu, a onda je vezao četiri poena.

0:1 - Prvi gem je dobio Marin Čilić na svoj servis, bez većih problema.