ČELENDŽER BRAGA: Milojević spasao šest meč lopti i plasirao se u četvrtfinale

23.09.2021. 22:41
Nikola Milojević / Izvor: MN Press
Srpskom teniseru bilo je potrebno skoro dva i po sata za pobedu.

Srpski teniser Nikola Milojević plasirao se u četvrtfinale čelendžera u portugalskoj Bragi pošto je sa 2:1 (6:3, 3:6, 7:5) savladao Argentinca Santijaga Rodrigez-Taverna posle dva sata i 26 minuta igre. Milojević će u narednoj rundi igrati protiv Nemca Sedrika-Marsela Štebea.

ODLIČNO POČEO, NESLAVNO ZAVRŠIO: Kecmanović poražen posle osvojeng prvog seta

NOVI SRAMAN NAPAD NA ĐOKOVIĆA: Legendarni teniser osuo PALJBU po Noletu - "ima 500 miliona i igra pod STRESOM"!

KAD BI DOŠLO DO TUČE: Marej uveren da bi PREBIO Noleta I Federera, sa Nadalom bi bilo ČUPAVO (VIDEO)

Na startu meča je Milojević pretrpeo brejk, ali je uspeo da dva puta u nizu oduzme servis Argentincu u četvrtom i šestom gemu što mu je omogućilo da osvoji prvi set. U drugom setu brejka nije bilo sve do same završnice, tačnije do osmog gema kada je Rodrigez-Taverna uspeo da oduzme servis Milojeviću i potom izjednači u setovima.

Mnogo uzbuđena bilo je u odlučujućem setu. Milojević je uspeo da prvi napravi brejk, ali mu je odmah Argentinac uzvratio, da bi srpski teniser i drugi put u nizu došao do brejka i poveo sa 3:1. Sa dva uzastopna brejka Argentinac je stigao do preokreta i poveo 5:4 servirajući za pobedu. Milojević je uspeo da spasi čak šest meč lopti i iskoristi petu priliku za brejk stigavši do izjednačenja. Propuštene prilike demoralisale su Argenrtinca kome je Milojević u 12. gemu napravio još jedan brejk i tako stigao do trijumfa.