NE MOŽE MU NIKO NIŠTA: Sjajni Nole PREOKRETOM srušio Tima za OSMU titulu u Melburnu i prvo mesto! (VIDEO+FOTO)

02.02.2020. 09:01 17:13
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Viđena je velika borba.

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Austrijanca Dominika Tima sa 3:2 (6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4) u finalu Australijan opena, posle preokreta.

Četvrti nosilac je vodio sa 2:1, ali se tada "Nole" probudio i pružio svoj najbolji tenis što mu je donelo osmu titulu na Otvorenom prvenstvu Australije.

Ovo ujedno znači i Đokovićev povratak na prvo mesto ATP liste jer je odbranio titulu u Melburnu osvojenu prošle godine.

Finalni susret je bio izuzetno napet i dinamičan. Đoković je igrao bolje u prvom setu, ali je krajem drugog i početkom trećeg usledila velika serija austrijskog tenisera od tri vezana brejka i šest uzastopnih gemova.

Novak se vratio u četvrtom setu napravivši brejk za 5:3, a u poslednjem je zadržao više snage i koncentracije u bitnim momentima što mu je donelo novu titulu u Melburnu, ukupno 17. na Grend slem turnirima.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na portalu Srbija Danas.

SVE U ZNAKU BROJA OSAM: Da li nam BROJEVI govore da će Đoković osvojiti titulu?

SVETINJA SE BRANITI MORA! Partizan na utakmici u Budvi SAČEKALO IZNENAĐENJE, NAJEŽIĆETE se od ATMOSFERE (VIDEO)

SRCEPARAJUĆE: Par dana pre nesreće Kobi je ćerki poslao ovu poruku (FOTO)

6:4
Bravo Novače! Đoković koristi meč loptu za osmu titulu na Otvorenom prvenstvu Australije!
5:4
Tim smanjuje zaostatak, ali Nole se očigledno fokusirao na naredni gem u kome će imati servise za osvajanje titule.
5:3
Nole je odservirao za 5:3, Tim će u narednom gemu servirati za opstanak u meču.
4:3
Đoković je propustio brejk šansu za "dupli brejk", ali Srbin i dalje ima vođstvo pred završnicu petog seta.
4:2
Novak je još jedan gem bliže osmoj tituli.
3:2
Austrijanac se mučio u petom gemu, ali je preživeo Noletov novi udar i ostao na jednom brejku zaostatka.
3:1

Tim je propustio dve brejk šanse da izjednači, Novak je potvrdio brejk i krupnim koracima ide ka trijumfu.
2:1
Srbin je materijalizovao odličnu igru i napravio ključan brejk kojim je poveo sa 2:1.
1:1
Sjajni Novak je izjednačio bez izgubljenog poena.
0:1
Nole je osvojio prvi poen u petom setu, ali je usledila serija Austrijanca za vođstvo.

5. set

6:3
Sjajan servis gem Noleta kojim je izborio peti set, bez izgubljenog poena.
5:3
Đoković je napravio brejk u ključnom momentu. Imao je 15:40 na servis Tima, iskoristio drugu brejk loptu i došao na korak od izjednačenja.
4:3
Novak u konstantnoj prednosti, podigao je nivo igre u odnosu na prethodna dva seta, što hrabri pred odlučujuće bitke u četvrtom.
3:3
Kakav gem na servis Tima. Đoković je osvojio jako dug poen čime je došao do 40:40, ali Austrijanac ipak nije dozvolio brejk šansu.
3:2
Nole je osvojio servis gem sa nulom i opet stigao do prednosti.
2:2
Tim je dosta sigurniji na svoj servis, pa je desetim asom ponovo izjednačio.
2:1
Đoković je ponovo morao da spašava brejk loptu, a imao je i malo sreće kod gem lopte, kada se igralo na razliku. Važan gem na psihološkom planu za drugog tenisera sveta.
1:1
Tim je izjednačio i nastavio sa odličnim servisima.
1:0
Đoković je uspešno započeo četvrti set osvajanjem prvog gema na svoj servis.

4. set

2:6
Tim je propustio tri set lopte, Đoković je stigao do "đusa", ali nije mogao do preokreta. mada je propustio šansu da oduzme servis rivalu. 2:1 u setovima za Austrijanca.
2:5
Nole je smanjio na 5:2, ali je i dalje velika prednost na strani Dominika.
1:5
Tim je došao do 5:1 bez izgubljenog poena.
1:4
Nole se konačno "upisao" u trećem setu, ali je to i dalje velika, velika prednost za Tima...
0:4
Austrijski teniser je potvrdio dva brejka prednosti i sigurno korača ka osvajanju trećeg seta.
0:3
Četvrti nosilac dolazi i do trećeg vezanog brejka i ima ogromnu prednost u trećem setu.

0:2
Đoković propušta brejk priliku, pa je Tim zadržao stečeno vođstvo.
0:1
Nole je u očiglednoj krizi igre. Tim odmah dolazi do brejka, iskoristivši drugu brejk loptu.

3. set

4:6
Tim je izjednačio u setovima dobivši deseti gem drugog sa 6:4.
4:5
Tim je još jednom oduzeo servis Đokoviću u jako čudnom gemu u kome je Srbin čak dva puta prekoračio vreme za pripremu servisa. Na 4:15 za Austrijanca Noletu je oduzet prvi servis, usledio je novi brejk i Tim će servirati za izjednačenje.

4:4
Nole je nastavio da muči Tima na njegov servis i konačno je uspeo da napravi brejk u drugom setu i izjednači rezultat.
3:4
Đoković je ponovo smanjio na jedan gem zaostatka, slede odlučujuće borbe za povratak u drugi set.
2:4
Veoma uzbudljiv šesti gem. Novak je imao brejk loptu, ali je Tim sjajnim forhendom došao do 40:40, da bi osvojio i dva naredna poena za 4:2.
2:3
Nole smanjio zaostatak.
1:3
Tim je ponovo rutinski zadržao stečen brejk viška. Nole je pripretio na 40:30, ali je njegov drop šot završio u minimalnom autu.
1:2
Novak je spasio dve brejk lopte, ali je Tim iskoristio treću duplom servis greškom srpskog tenisera.
1:1
Tim uzvraća istom merom i poravnava u drugom setu.
1:0
Na krilima osvojenog prvog seta Đoković dobija prvi gem drugog bez izgubljenog poena.

2. set

6:4
Posle 52 minuta igre Đoković je iskoristio drugu set loptu i osvojio prvi set rezultatom 6:4.
5:4
Nole je osvojio gem, pa će Tim u narednom servirati za opstanak u prvom setu.

4:4
Tim vezuje tri gema i poravnava rezultat.
4:3
Nole je počeo malo više da greši, već je stigao do dvocifrenog broja neiznuđenih grešaka. Tim je to iskoristio, došao do dve brejk lopte, materijalizovao je prvu i smanjio zaostatak na samo jedan gem.
4:2
Nole je bio na pragu nove brejk lopte, ali je pri izjednačenju sudija ponovio poen u kome je Srbin imao inicijativu. Tim je posle toga dobrim servisima došao do drugog gema na meču.
4:1
Đoković je zadržao prednost brejka, nakon što je još jednom rutinski osvojio svoj servis gem sa samo jednim izgubljenim poenom.
3:1
Ponovo se igralo na razliku na servis Austrijanca. Novak je bio blizu nove brejk lopte pri rezultatu 40:40, ali je Tim dobrom reakcijom na mreži to sprečio.
3:0
Đoković je rutinski odservirao i zadržao stečeni brejk viška. Srpski teniser briljira u svim segmentima igre.

2:0
Đoković stiže do ranog brejka u jednom maratonskom gemu, gde se u čak tri navrata igralo na razliku, sjajan početak Srbina.
1:0
Siguran početak Novaka na svoj servis i Srbin osvaja prvi gem sa tek jednim izgubljenim poenom.

1. set

Pogledajte kako izgleda mlada ruska teniserka Vitalija Dijaćenko

SAOPŠTENJE CRVENE ZVEZDE: Važne informacije sa Malog Kalemegdana, tiču se karata za derbi protiv Partizana

TURCI PONUDILI BOGATSTVO ZA NAPADAČA: Sa Marakane stigao EKSPRESAN odgovor! (FOTO)

ZVEZDA NIJE HTELA MIROTIĆA: Razlog je NEVEROVATAN! Šakota ga je želeo

PETARDA DORTMUNDA: Haland nastavio DOMINACIJU, remi u Lajpcigu po meri Bavaraca! (VIDEO)

ŠTA ĆE REĆI MILAN? Snežin selfi u DONJEM VEŠU zapalio Instagram (FOTO)