JAČI JE SAŠA! Kraj bajke za Alkaraza - Zverev u polufinalu čeka Novaka ili Rafu

31.05.2022. 20:04
Aleksandar Zverev / Izvor: Reuters
Sjajan meč na Šatrijeu.

Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u polufinale Rolan Garosa, bio je bolji od Španca Karlosa Alkaraza 6:4, 6:4, 4:6, 7:6.

REŠENJE ZA MEČ RAFE I NOVAKA JE JASNO Nadal besan kao ris: "Novac odlučuje..."

BIVŠI BROJ JEDAN: Novak? Ne, Nadal je uvek favorit na šljaci, ali da...pristrasan sam

IVANIŠEVIĆ: Novak će dobiti Nadala ako bude spreman da igra 27 setova i 57 sati

Uspeo je Saša da prekine seriju od 14 uzastopnih pobeda mladog Španca.

Prvi set, kao ujedno i ceo meč, bio je izjednačen, a presudio je peti gem u setu, kada je Zverev oduzeo servis protivniku i došao do vođstva.

Ni drugi set nije obilovao velikim brojem brejk prilika, a ponovo je jedan udzeti servis presduio, Ovoga puta je Saša prelomio protivnika pri rezultatu 3:3 i stekao prednost od 2:0 u setovima.

Nije Alkaraz ni u jednom trenutku bio slabiji protivnik, ali je jednostavno bio slabiji u ključnim trenucima setova, ipak u trećem setu se to promenilo.

Španac je prvo pri rezultatu 4:4 spasio brejk loptu, da bi u sledećem gemu po prvi put oduzeo servis protivniku i to mu je donelo treći set.

Odlično su teniser servirali i u četvrtom setu. Brejk je prvi načinio, Zverev servirao za polufinale pri rezultatu 5:4, ali mu se stegla ruka i set je otišao u taj brejk.

Prava drama viđena je u trinaestom gemu seta, neprestano su se teniseri smenjivali u vođstvu, a iskusniji od dva tenisera je uspeo da iskoristi drugu meč loptu i dođe do pobede.

Tamo će igrati protiv boljeg iz duela Đoković-Nadal.