KECMANOVIĆ DOBIO PROTIVNIKA: Milman savladao Tima

19.04.2022. 15:55
Dominik Tim / Izvor: MN Press
Australijanac slavio posle dva i po sata igre.

Australijanac Džon Milman plasirao se u udrugo kolo Srbija openma pošto je savladao Austrijanca Dominika Tima sa 2:1 (6:3, 3:6, 6:4) posle velike borbe i dva sata i 35 minuta igre. Milman će u drugom kolu igrati protiv Miomira Kecmanovića.

SRBIJA OPEN: Ćaćić i Brkić u drugom kolu

ZNA SE KO JE STARIJI: Međedović pružio dobar otpor, ali Đere ipak ide na megdan Novaku

NISU ZADOVOLJNI: Francuzi traže promenu formata Dejvis kupa

Na polovini seta dogodili su se najznačjniji gemovi koji su odredili i ishod seta. Milman je uspeo da brejkne Tima u četvrtom gemu, Austrijanac je odmah uzvratio da bi Milan drugi put u nizu oduzeo servis Timu i poveo sa 5:2. Austrijanac je imao priliku da produži prvi set pošto je u devetom gemju imao jednu brejk loptu, ali je Milman uspeo da se odbrani i osvoji prvi set.

Tim je uzvratio u drugom setu zahvaljujući jedinom brejku u tom delu igre. Auastrijanac je u četvrtom gemu oduzeo servis Milmanu, a zatim u sedmom spasio jednu brejk loptu i potom stigao do izjednačenja. Velika broba je viđena u odlučujućem  setu. Nije bilo brejk šansi sve do osmog gema kada je Australijanac propustio dve prilike, Tim i Milman su čuvali svoj servis i delovalo je da će o pobedniku odlučivati taj-brejk, da bi u 10. gemu Milman dočekao novu brejk šansu, iskoristio je i stigao do trijumfa.