MARATON U PARIZU: Čilić u pet setova bolji od Rubljova

01.06.2022. 20:55
Marin Čilić / Izvor: Reuters
Prava drama.

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u polufinale Rolan Garosa posle pobede nad Andrejom Rubljovom 3:2 (5:7, 6:3, 6:4, 4:6, 7:6 (2))

MAREJ STAO UZ NOVAKA I UDARIO NA ATP: Vimbldon nikad neće biti egzibicija, SVI su frustrirani

POLJAKINJA NA RUSKINJU: Švjontek i Kasatkina bez prevelikih muka prošle u polufinale Rolan Garosa

ŠPANCI “SPUŠTAJU” NOVAKA: Nadal ga poslao kući i stavio da znanja ko je “kralj šljake”

U prvom setu nije bilo brejka sve do samog kraja, kada je Rubljov uspeo da iskoristi šestu brejk loptu u setu i dođe do vođstva. Drugi deo igre je potpuno pripao Hrvatu.

Brejk na samom startu i suvereni servis do kraja seta bili su dovoljni za poravnanje. Sa odličnom igrom Čilić je nastavio i u trećem setu. Oduzeo je servis protivniku kad je bilo najbitnije u sedmom gemu i došao na korak od plasmana u polufinale.

Četvrti set je bio izuzetno izjednačen, oba igrača su bila sigurna na svoj servis sve do kraja seta kada je Rus došao do brejka i odveo meč u peti set.

Tamo prava drama. Ponovo kratki gemovi, odlično su servirali i jedan i drugi. Čilić je imao set loptu pri rezultatu 5:5, ali se Rubljov izvukao.

Ipak u taj brejku nije imao više snage Rus i Čilić je slavio 10:2.

Sledeći protivnik Marina će biti bolji iz duela Rune-Rud.