MASTERS MAJAMI: Novak se namučio, ali je na kraju slomio Delbonisa (FOTO)

25.03.2019. 00:43
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Srpski teniser se posle borbe u tri seta plasirao u osminu finala.

Novak Đoković plasirao se u osminu finala Mastersa u Majamiju pošto je u tri seta savladao Argentinca Federika Delbonisa (7:5, 4:6, 6:1) posle dva sata igre. Najbolji srpski teniser će u osmini finala igrati protiv Roberta Bautiste koji je u dva seta bio bolji od Fabia Fonjinija.

WTA MAJAMI: Poraz Aleksandre Krunić u dublu posle VELIKE borbe (FOTO)

KRISTINA MLADENOVIĆ VEĆ DUGO BEZ TRENERA, REŠENJE NA POMOLU: U Srbinu traži spas (FOTO)

DANAS JE DAN KOJI I NOVAKU PUNO ZNAČI: Đoković uputio poruku Vajdi na tviteru! (FOTO)

Oba tenisera bila su sigurna na svoj servis u uvonim gemovima meča, da bi u čevrtom Novak odmah iskoristio brejk šansu i ubrzo poveo sa 3:1. Međutim, Delbonis se nije predavao i uspeo je u devetom gemu kada je Novak servirao za set da vrati brejk i smanji na 5:4 i zatim izjednači na 5:5, a treba napomenuti da je Đoković propustio i set loptu u osmom gemu na servis Argentinca. Ipak, nije novak dozvolio da ga propuštene prilike uzdrmaju, poveo je sa 6:5, a zatim još jednim brejkom osvojio prvi set.

Prvi reket sveta odlično je počeo drugi set i ponovo u četvrtom gemu stigao do brejka i poveo sa 3:1. Izgledalo je da će Novak rutinski privesti meč kraju, ali baš tada se razigrao Delbonis. Argentinac je pogađao vinere, Novak je nizao greške i Delbonis je napravio dva uzastopna brejka osvojivi četiri uzastopna poena za vođstvo od 5:3. Novak propustio tri brejk šanse da dođe do izjednačenja, a  Argenitnac je potom rutinski priveo drugi set kraju i došao do izjednačenja.

Još jednom je četvrti gem bio problem za Delbonisa pošto je Đoković i treći put na meču baš tada napravio brejk. Ovoga puta, za razliku od prva dva seta, nije dozvolio nikakav pad u igri i nastavio je da melje Argentinca pa je brzo napravio i drugi brejk  nizu i poveo sa 5:1, da bi rutinaki priveo meč kraju na svoj servis.