MASTERS PARIZ: Đere propustio set loptu, pa izgubio meč

31.10.2023. 21:02
Laslo Đere / Izvor: Profimedia
Karen Kačanov slavio u dva seta.

Srpski teniser Laslo Đere poražen je u drugom kolu Mastersa u Parizu pošto je od njega u dva seta bolji bio Rus Karen Kačanov (6:4, 7:5) posle sat i 51 minut igre.

„SVAKI ČUČANJ VREDI VIŠE” – „VEČITI” UJEDINJENI U HUMANOJ MISIJI FONDACIJE MOZZART

TANDEM SE UIGRAVA ZA ZAVRŠNICU DEJVIS KUPA: Nole i Miša uspešno startovali u dublu u Parizu

Alkaraz trenirao sa Đokovićem, pa priznao ko se pita za prvo mesto na ATP listi

Ruski teniser jre prvi set rešio u svoju korist praktično na startu meča. Već u prvom gemu uspeo je da oduzme servis Đereu, a zatim da spasi jednu bbrejk loptu u četvrtom gemu. Imao je Kačanov još jednu brejk priliku koju je Đere uspeo da spasi u devetom gemu, ali je u narednom na svoj servis Rus stigao do vođstva 1:0.

Mnogo je uzbudljivije bilo u drugom setu. Srpski teniser je napravio brejk u četvrtom gemu, a zatim i spasio tri brejk lopte na svoj servsi i poveo sa 4:1. Međutim, Đere je popustio u gemu u kojem je servirao za osvajanje seta i propustio jednu set loptu, a Kačanov je uspeo da napravi brejk i potom stigne do izjednačenja. Ruas je potom napravio i drugi brejk u nizu i potom na svoj servis rutinski priveo meč kraju.