MASTERS RIM: Posle dva i po sata Federer spasao dve meč lopte, a onda...

16.05.2019. 20:13
Rodžer Federer / Izvor: Reuters
Sjajan meč u Italiji.

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Rimu posle pobede nad Bornom Ćorićem. Treći teniser sveta je Hrvata pobedio posle preokreta rezultatom 2:1 (2:6, 6:4, 7:6) za dva sata i 32 minuta. Federer je do pobede došao uprkos tome što mu je meč sa Ćorićem bio drugi u danu, a Hrvat je prethodni igrao pre dva dana.

MASTERS RIM: Novak dobio RIVALA u osmini finala! Spektakularan PREOKRET rešio pobednika (FOTO)

OČEKIVANA VEST: Šampionka sa POVUKLA sa Rolan Garosa (FOTO)

PROZIVAO NOVAKA, PA SE IZBLAMIRAO ZA SVE PARE: O sramnom POTEZU Kirjosa BRUJI ceo Rim! (VIDEO)

Ćorić je fenomenalno otvorio meč i poveo je sa 4:0, pa je tu prednost materijalizovao i mirno je priveo prvi set kraju.

Na početku drugog seta se vodila izjednačena bitka, koju je brejkom orekinuo Federer i poveo je 4:2. Međutim, kada je Švajcarac servirao za set pri rezultatu 5:3 pretrpeo je brejk, ali je već u narednom ponovo oduzeo servis portivnika i izjednačio je u setovima.

U trećem setu nije bilo brejkova, a do brejk lopti je došao samo Ćorić koji u dva navrata nije uspeo da ih iskoristi, pa je odluka pala u taj-brejku. Švajcarac je u pdlučujućem gemu spasao dve meč lopte i slavio sa 9:7.

Federer će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz meča u kom se sastaju Stefanos Cicipas i Fabio Fonjini.

Pogledajte kako izgleda danska teniserka Karolina Voznijacki.