MASTERS SINSINATI: Federer je sedam puta bio šampion, ali mu je sada glave došao 21-godišnji momak (VIDEO)

15.08.2019. 23:18
Rodžer Federer / Izvor: Reuters
Meč je trajao 63 minuta.

Rodžer Federer je učešće na ovogodišnjem Mastersu u Sinsinatiju završio već u svom drugom meču. U prvom kolu je bio slobodan, u drugom pobedio Huana Londera, a u trećem eliminisan od Rusa Andreja Rubljeva. Rezultat je bio 6:3 i 6:4 u korist 70. tenisera na svetskoj rang listi. Meč je trajao samo 63 minuta, za veliku pobedu 21-godišnjeg Rusa. Ovo je bio prvi međusobni duel, a Rubljev će ga večito pamtiti.

U četvrtfinalu, Rubljev će igrati sa zemljakom Dmitrijem Medvedevim.

MASTERS SINSINATI: Kecmanović nije ponovio čudo, poraz od 11. tenisera sveta

NE MOŽE TO TAKO! Zbog PLJUVANJA sudije, ATP žestoko KAZNIO skandal MAJSTORA Kirjosa (FOTO)

ITF LAJPCIG: Olga ne staje! Još jedna POBEDA za Danilovićevu!

Federer je napravio dva brejka u prvom setu i to u ranij fazi. Poveo je sa 2:0, uzvratio je Federer, ali je Rus uzvratio za 3:1. Do kraja, nije bilo brejkova, pa je set priveden kraju i to u korist Rubljeva. U drugom setu, napravljen je samo jedan brejk, za prednost od 4:3.

Federer je inače sedmostruki šampion, a prošle godine je u finalu izgubio od Novaka Đokovića.