PALA JE I RUSKINJA: Nina u drugom kolu Praga!

12.07.2021. 16:06
Nina Stojanović / Izvor: Reuters
Srpkinja se razgoropadila u drugom setu.

Srpska teniserka Nina Stojanović uspela je da se plasira u drugo kolo WTA turnira u Pragu nakon što je savladala Ruskinju Vataliju Djačenko 6:7 (5:7), 6:1, 6:3.

PROCURIO SNIMAK IZ VIP LOŽE VEMBLIJA: Novak proslavlja titulu uz fudbalske legende (VIDEO)

MISLIO SAM DA NEMA ŠANSE: Oglasio se legendarni Pit Sampras posle Noletove 20. Gren slem titule

IZAŠLA NOVA ATP LISTA: Medvedev prišao Đokoviću, sunovrat Federera

Stojanovićeva je u napetom prvom setu uspela da spasi čak tri set lopte i uvela meč u taj brejk u kome se vodila borba poen za poenom. Ipak, uspela je Nina da pri rezultatu 5:4 napravi dve vezane duple greške i omogući Ruskinji novu set loptu koju je Djačenkova realizovala i povela sa 1:0 u setovima.

U drugom setu je Stojanovićeva mnogo bolje zaigrala. Sa dva brejka u drugom setu je povela 5:0 i lako došla do izjednačenja u setovima.

Meč je prelomila brejkom u petom gemu odlučujućeg seta. Rezultatski se odmakla na 4:2, kasnije i na 5:3 i još jednim oduzetim servisom stigla je do pobede.

Stojanovićevoj će rival u borbi za četvrtfinale biti Amerikanka Grejs Min, trenutno 181. teniserka sveta, koja je bila bolja od nekadašnje šampionke US opena Sem Stosur 6:3, 2:6, 6:3.