TURNIR U TORUNU: Bratski derbi u Poljskoj, poznato ko ide dalje

05.06.2019. 14:35
Nina Stojanović / Izvor: MN Press
Posle velike borbe.

Crnogorska teniserka Danka Kovinić savladala je Ninu Stojanović sa 2:1 (6:4, 1:6, 6:1) i plasirala se u osminu finala ITF turnira u Torunu. Meč u Poljskoj trajao je dva časa i 36 minuta, a velika borba viđena je u prvom setu kada je napravljeno čak pet brejkova.

Drugi i treći set su bili manje rezultatski neizvesni, pa je iskusnija teniserka obezbedila prolaz dalje.

VILANDER POREDIO NOLETA, RAFU I RODŽERA: Promenio ploču, pa zadao bolan udarac Federeru

IVANIŠEVIĆ: Iskopali ste “grob” Đokoviću, a on je balkanska glava

ROLAN GAROS: Poznat TERMIN meča Đoković - Zverev! Naravno, ukoliko ne bude najavljene kiše u Parizu

Drugi period obeležila je apsolutna dominacija naše teniserke koja je za 54 minuta došla do 6:1 i izjednačila rezultat.

Ipak, u odlučujućem setu više snage i koncentracije imala je Kovinić. Odmah na startu trećeg seta dva puta je oduzela servis Stojanovićki i stekla prednost od 4:0, pa rutinski privela meč kraju.

Danka Kovinić, trenutno 182. igračica sveta, u osmini finala ITF turnira u Torunu sastaće se sa boljom iz duela Talaba - Melis koje su se glavnog žreba domogle kroz kvalifikacije. Crnogorka je šesti nosilac na turniru.