VTA ISTBORN: Krunićeva u glavnom žrebu

19.06.2022. 19:13
Aleksandra Krunić / Izvor: Profimedia
Srpska tenisera u tri seta savladala Kanađanku Marino.

Srpska teniserak Aleksandra Krunić plasirala se u glavni žreb turnira u Istbornu pošto je u poslednjem kolu kvalifikacija savladala Kanađnku Rebeku Marino sa 2:1 (6:1, 4:6, 6:2) za sat i 35 minuta igre.

SKANDAL USRED FINALA: Medvedeva napustio trener, demonstrativno izašao posle STRAŠNIH UVREDA (VIDEO)

MILOJEVIĆ PAO U FINALU: Srbin bez titule u Francuskoj

VAJDIN PULEN PREJAK ZA MIŠU: Kecmanović ispao u prvom kolu Majorke

Krunićeva je odigrala odlično u prvom setu i uspela da ga reši zahvaljući tome što je tri puta uzastopno oduzimala servis Kanađanki. Najteže joj je bilo da do brejka dođe u trećem gemu kada je iskoristila tek četvrtu priliku, da bi bi naredna dve brejka uspela znatno lakše da ostvari i osvoji prvi set. Marino je uzvratila u drguom setu pošto je kao pobednik izašla iz razmene brejkova u čak pet uzastopnih gemova. Tri put u nizu je Kanađnka uspela da brejkne srpsku teniserku i zatim na svoj servis stigne do izjednačenja u setovima.

U odlučujućem setu je verovatno ključni bio treći gem kada je Marino propustila četiri brejk lopte, a Krunićeva to uspela da kazni u šestom gemu iskoristivši šrvu brejk šansu, da bi zatim drugim brejkpom u nizu rešila i pitamnje pobednika.