ZVEREV UZ JAUK PAO NA TEREN: Povreda Nemca odredila putnika u finale (VIDEO)

03.06.2022. 18:32
Rafael Nadal i Aleksandar Zverev / Izvor: Reuters
Rafael Nadal 30. put u karijeri će igrati za trofej na grend slem turniru.

Rafael Nadal plasirao se u finale Rolan Garosa, 30. ukupno u karijeri kada su u pitanju grend slem turniri, posle povrede Aleksandra Zvereva u završnici drugog seta pri rezultatu 6:6. Nemac je u pokušaju da stigne lopticu izvrnuo zglob i uz jauk se srušio na teren koji je napustio tek uz pomoć invalidskih kolica pošto nije mogao da hoda. Nekoliko minuta kasnije Nemac se uz pomoć štaka vratio na terena samo kako bi se pozdravio sa sudijom i Nadalom, ispraćen aplauzom publike na stadionu.

ZAGREVANJE ZA PIKSIJA I „ORLOVE“: Liga nacija kao idealna uvertira za Svetsko prvenstvo u Kataru!

MAREJ ISKREN: Nadal me inspiriše

REKLA, PA POREKLA: Zbog ovih reči digla se prašina na Rolan Garosu

Šteta je što je putnika u finale odredila povreda Zvereva jer su oba tenisera igrala odličan meč pun preokreta. Kakava je borba viđena dogvoljno govori da je to trenutka povrede Zvereva meč trajao tri sata i seda minuta. Nemac je odmah na strtu meča napravio brejk, da bi se Španac revanširao u osmom gemu. Mogao je Zverev i da osvoji prvi set na servis Nadala pošto je propustio čak tri brejk i set lopte u 10. gemu, ali se Španac izvukao iz teške situacije i izborio taj-brejk. U njemu je Nemac stigao do 6:2, ali mu ni četiri set lopte nisu bile dovljne pošto se Nadal vratio i uspeo da iskoristi treću za vođstvo od 1:0.

Drugi set je počeo razmenom brejkova u prva četiri gema, da bi zatim Zverev osvojio jedan gem na svoj servis, a potom je ponovo usledila serija od četiri brejka posle koje je Nemac vodio 5:4. Ipak, ponovo je Nadal uspeo da obezbedi taj-brejk, ali je upravo u tom poslednjme poenu Nemac doživeo povredu i bio prinuđen da preda meč.