Трећа генерација стипендиста Телекома Србија наставља школовање на Колеџу Европе
Компанија Телеком Србија наставља да улаже у образовање младих талената и ове године подржава трећу генерацију стипендиста који ће постдипломско усавршавање наставити на престижном Колеџу Европе.
Нови стипендисти су Адријана Никитовић, Александар Михајловић и Драган Пурковић. Адријана и Александар ће постдипломске студије похађати у кампусу Колеџа Европе у Тирани, док ће Драган наставити усавршавање у Варшави.
Програм стипендирања реализује се у оквиру сарадње Телекома Србија и Колеџа Европе, са циљем да се студентима из Србије омогући приступ врхунском академском усавршавању, међународној мрежи контаката и знањима важним за даљи професионални развој и боље разумевање европских процеса.
Адријана Никитовић је дипломирана политиколошкиња за међународне послове, са искуством у области комуникација, односа са јавношћу и рада са младима. Активна је као Млада европска амбасадорка, кроз ангажман усмерен на регионални дијалог и промоцију европских вредности.
Александар Михајловић је мастер правник са положеним правосудним испитом и међународним академским искуством у области људских права, које је стицао као добитник Чивнинг стипендије на Универзитету у Сасексу.
Драган Пурковић је бренд и бизнис консултант са међународним искуством у креирању садржаја и пословних смерница.
Завршио је мастер студије из креативног писања на Универзитету у Бристолу, а на Колеџу Европе у Варшави усавршаваће се у области европских интердисциплинарних студија.
Колеџ Европе је постдипломски институт за европске студије са главним кампусом у Брижу, као и
кампусима у Варшави и Тирани.
За студенте из Србије, ово усавршавање представља прилику да стекну знања о Европској унији, процесу европских интеграција и савременим политичким, правним и
економским питањима, али и да изграде контакте који могу бити значајни за њихов будући
професионални пут.