АБА: Џенкинс и Калинић гурају Звезду ка Евролиги!

14.04.2015. 21:02 00:01
Aleksandar Pavlović i Nikola Kalinić u duelu na meču regularnog dela ABA lige
Александар Павловић и Никола Калинић у дуелу на мечу регуларног дела АБА лиге / Извор: МН Press

Друга утакмица полуфинала АБА лиге на програму је у среду.

Црвена звезда је за корак ближа Евролиги од Партизана после прве утакмице полуфиналне серије АБА лиге. Црвено-бели су славили резултатом 73:64 (24:13, 14:18, 17:21, 18:12) и стекли психолошку предност уочи другог дуела који је на програму већ у среду у истом термину (21:00).

Најбољи тим регуларног дела АБА лиге одлучујућу предност стекао је, испоставило се, у првој деоници. Маркус Вилијамс био је лидер у уводној деоници, у којој је Звезда нападачком разноврсношћу одговорила на све дефанзивне замке црно-белих.

Успео је Партизан да се врати у утакмицу захваљујући трилингу Павловић-Мачван-Милосављевић, али је велики хендикеп била повреда ока Николе Милутинова који није улазио у игру од финиша друге четвртине, о чему можете да прочитате ОВДЕ.

Са друге стране, тренер Звезде Дејан Радоњић из тактичких разлога дуго је држао на клупи Бобана Марјановића, а из другог плана кош црно-белих пунили су Чарлс Џенкинс и Никола Калинић.

Почетком последње деонице српски шампион се потпуно вратио у живот (55:54 у 31. минуту), али су амерички бек и репрезентативац Србије преузели одговорност и вратили црвено-беле на победнички пут.

Звезда је повела са 1:0 и сада је за корак ближа пласману у Евролигу од вечитог ривала. Среда је прилика да црно-бели узврате ударац...

Дешавања из пуног „Пионира“ могли сте да пратите УЖИВО на SrbijaDanas.com. Каква је била атмосфера у београдском храму кошаркенепосредно уочи утакмице можете да прочитате ОВДЕ.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилијамс 8 (2/8 за три), Ребић, Дангубић 4, Митровић 9 (6ск), Лазић 2, Блажич 8, Калинић 13 (2/3 за три, 4ск), Марјановић 4 (9ск), Тејић, Џенкинс 19 (8/13 за два), Јовић 2, Цирбес 4, (6ск).

ПАРТИЗАН: Акојон  7, Павловић 11 (6ск), Тепић 2, Мурић 9, Маринковић 5, Дало, Милутинов 3, Милосављевић 11 (5ск), Мачван 12 (12ск, 5ас), Ђумић, Андрић 4, Безбрадица.

4/4

После поена Милосављевића Партизан је пришао на 55:54.  Калинић и Џенкинс вратили су домаћина на пристојну удаљеност, 60:54. Важну тројку поново је погодио Калинић за 63:56. Истом мером узвратио је одлични Милосављевић.

Блажич је погодио двојку, а онда после дужег поста поентиирао и Марјановић, 67:59 у 38. минуту.

И поред неколико промашених слободних бацања у низу (три од четири), црвено-бели су стекли двоцифрену разлику после коша Џенкинса, 71:59.

Мини серијом 5:0, коју је тројком и двојком крунисао млади Маринковић, Партизан је смањио на 71:64.

Новим улазом Џенкинс је решио дилеме око победника, 73:64.

3/4

Миленко Тепић је убацио прве поене, на другој страни одговорио му је Лука Митровић, 40:33. Црно-бели су у друго полувреме ушли без повређеног Нокиле Милутинова који је повредио око у дуелу са Јаком Блажичем.

Тим Душка Вујошевића потпуно је ухватио прикључак, у финишу треће деонице Акојон је смањио на 51:49. Калинић је преузео одоговорност у финишу треће деонице. После тројке из корнера, репрезентативац Србије је убацио и двојку, затим и блокирао Акојона.

После поена Цирбеса уз фаул Мачвана домаћин се опет одлепио на 55:49. Атрактивном тројком Акојон је смањио на 55:52 пред одлучујућих 10 минута.

Занимљиво, најбољи играч Црвене звезде Бобан Марјановић није улазио у игру у трећој деоници.

2/4

Џенкинс је наставио да погађа кош гостију и у другом кварталу. Шутерску подршку пружио му је Немања Дангубић који је везао четири поена, а после тројке Еда Мурића црно-бели су смањили на минус девет, 34:25 у 16. минуту.

После сјајног продора Драгана Милосављевића црно-бели су смањили на 34:27 и приморали Дејана Радоњића да затражи тајм-аут.

Црно-бели су у финишу првог полувремена успели да неутралишу Звездине нападаче, после слободних бацања Милосављевића тим Душка Вујошевића је смањио на 36:31.

Мајк Цирбес је коначно на 30 секунди пред крај дуге четвртине из одбојке поентирао за Звезду, 38:31. ПОЛУВРЕМЕ.

1/4

Сјајан почетак Црвене звезде., 8:0. Маркус Вилијамс погодио је две тројке и асистирао Николи Калинићу за лаке поене.

Александар Павловић са шест поена враћа црно-беле у игру, 10:8. Партизан је озбиљно запретио, али се онд аразиграо Јака Блажич. Тројка, па полагање у контранападу уз фаул Александра Павловића, 15:8.

Црвено-бели су много расположенији за игру. Вилијамс је убацио осам поена,а  у финишу уводне деонице разиграо се Чарлс Џенкинс, који је везао четири поена за максималних плус 13, 24:11.

Поенима Милана Мачвана са линије слободних бацања Партизан је смањио предност домаћина на 24:13 на првој паузи.