15.04.2015. 20:54 23:34
Radost Nikole Milutinova i Vanje Marinkovića
Радост Николе Милутинова и Вање Маринковића / Извор: МН Press

Трећи меч на програму је у суботу.

Јака Блажич и Никола Милутинов поново су били у главној улози. Словеначки бек кренуо је на улаз у последњем нападу са циљем да обезбеди победу Црвеној звезди, центар црно-белих га је сачекао и атрактивно блокирао – Партизан је изједначио на 1:1 победом резултатом 70:68 (22:17, 20:18, 16:13, 12:20)! Ко ће први направити евролигашки двокорак биће јасно можда већ за викенд, када ће „Пионир“ бити обојен у црно-бело на трећој и четвртој утакмици полуфиналне серије плеј-офа АБА лиге.

Партизан је заслужено победио. Диктирао је тим Душка Вујошевића ритам од средине прве деонице, конце је стрпљиво вукао тихи јунак Миленко Тепић који је већ у првој деоници сакупио седам поена, док је човек одлуке био Милутинов, који је на сопствену одговорност заиграо са повредом ока.

Црно-бели су потпуно зауставили Бобана Марјановића, а  без учинка најбољег играча Евролиге Звезда је била у мунусу од 15 поена у 28. минуту (43:58). Црно-бели су офанзивним скоком уништили Звездино самопоуздање, али је домаћин ипак показао зашто је био убедљиво најбољи тим регуларног дела АБА лиге.

Tuga Majka Cirbesa i Ćarlsa Dženkinsa
Туга Мајка Цирбеса и Ћарлса Џенкинса / Извор: МН Press

Понос црвено-белих Американаца Маркуса Вилијамса И Чарлса Џенкинса није дозволио капитулацију без отпора. Домаћин је стигао на корак до великог преокрета, али се Блажич у последњем нападу залетео и промашио победу која би донела огромних 2:0 за Звезду.

Драма се наставља, у суботу увече „Звезде Гранда“ И „Пинкове звезде“ неће бити убедљиво најгледанији ТВ програм у Србији.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилијамс 15 (3/10 за два), Ребић, Дангубић 5, Митровић 4, Лазић, Блажич 5 (1/7 за два), Калинић 8 (5ск), Марјановић 2 (8ск), Тејић, Џенкинс 19, Јовић 4, Цирбес 6.

ПАРТИЗАН: Акојон 13, Павловић 11 (4ск), Тепић 10, Мурић 8 (7ск), Маринковић, Дало, Милутинов 8 (6ск, 4ас), Милосављевић 6, Мачван 14 (17ск), Ђумић, Андрић, Безбрадица.

Дешавања из „Пионира“ пратили сте уживо на SrbijaDanas.com.

4/4

Коначно је поентирао Блажич, 50:58. Разиграо се и Вилијамс, Вујошевић минутом одмора прекида Звездин налет, 52:58.

Милутинов повећава предност црно-белих, али одговара Вилијамс из немогуће позиције, 54:60 - 33. минут.

Средином последње деонице прве поене постигао је Марјановић! Веровали или не, 58:62. Вилијам је у елемнту, нова тројка америчког плеја. Звезда дише за врат Партизану, али је ствари у своје руке преузео Акојон. Продор, па тројка и црно-бели имају 61:67 - 36. минут!

Џенкинс је само једном био прецизан са пенала, а онда је Милосављевић мајсторским потезом поентирао, 62:69. Џенкинс опет "половично" погађа слободно бацања. После грешке Акојона, тројка Џенкинса, 66:69.

Џенкинс игра сам, 6:0 серија Звезде, 68:69. Американац је поентирао, пошто је претходно свирана обострана лична грешка Павловићу и Лазићу испод коша Звезде када је лопта била на другој страни терена.

Грешка Тепића, Звезда је имала полуконтру, Блажич је кренуо сам ка кошу, а, занимљиво, сачекао га је Милутинов  и блокирао Словенца на улазу!!! 68:70 - КРАЈ!

Košrkaši Partizana proslavljaju pobedu nad Zvezdom
Кошркаши Партизана прослављају победу над Звездом / Извор: МН Press

3/4

Акојон - тројка, Партизан има плус 10 - 35:45. Мачван из контранапада утишава црвено-бели "Пионир". Тајм-аут Радоњић, 35:47, 22. минут.

Звезда не може да се састави у нападу, Мурић кажњава домаћина, 35:49. Домаћин без поена за два и по минута наставка. Коначно је калинић прекинуо малер и погодио тројку, 38:49, 23. минут.

Закувало се! Јака Блажич је кренуо на закуцавање, а Милан Мачван га је гурнуо са две руке. Намерна лична грешка, али без реакција са стране. Добро је што је тако...

Блажич је промашио оба слободна бацања. Очигледно је да је деконцентрисан после дешавања у првој утакмици када је повредио Николу Милутинова (0/5 за два, 0/2 за један).

Мајсторија Павловића, поени после "ролинга" и још једног офанзивног скока, 41:53 у 27. минуту. Џенкинс одржава црвено-беле у животу, 43:53.

Почетничке грешке домаћина у нападу, после тројек Мачвана Партизан се одлепио на максималних плус 15, 43:58 у 28. минуту.

Звездини Американци одржавају домаћина у животу, после тројке Вилијамса резултат је 48:58 уочи последње деонице.

2/4

Прве поене у другом кварталу постигао је плеј Звезде Стефан Јовић, а онда је Милосављевић "зверски" закуцао, 19:24. Мурић повећа предност црно-белих, 19:26.

Нерасположеног Марјкановића одлично је заменио Мајк Цирбес. Немац је поентирао у два напада, истопио се Партизанов плус, 23:26. После улаза Дангубића, тренер црно-белих Душко Вујошевић тражио је тајм-аут, 25:26 у 15. минуту.

Звезда је опет повела после офанзивног скока МИтровића, али је на другој страни расположен Тепић, 27:28 - 16. минут. Неприметни Акојон постигао је прве поене и то тројку. Џенкинс је, коначно, после улаза исправио серију грешака домаћина у нападу. Мачван је повећао предност Партизана на 33:29.

Црвено-бели су конфузни у нападу, после грешке Џенкинса, Акојон је положио из контранапада  лопту у кош, 29:35 у 19. минуту. Тајм-аут Дејан Радоњић.

Црно-бели не стају, Мурић је поентирао за максималних плус осам, 29:37. Вилијамс је постигао тројку, Мачван одговорио, а Дангубић наставио серију "бомби", 35:40 у 20. минуту.

Мурић је био бржи од сирене, 35:42 - полувреме!

1/4

После два минута нерешено 5:5. Блажич је погодио тројку, Павловић је узвратио двојком. Митровић је повећао предност домаћина после офанзивног скока, а Павловић је тројком изнивелисао резултат.

Прво вођство црно-белих после тројке Тепића, 7:8. Међутим, Вилијамс је погодио за 9:8, пети минут.  Црно-бели су у серији 6:0. Милосављевић је погодио дугу двојку, а онда је Тепић везао четири поена (укупно седам), 9:14 у седмом минуту.

Тим Душка Вујошевића стигао је до серије 10:0, четири поена у низу постигао је и Милутинов, 9:18. Џенкинс је са линије пенала прекинуо серију гостију, 10:18. Американац је додао још два поена  погодивши два слободна бацања.

Милутинов је мотивисан после повреде у првој утакмици, полухорог за 12:20. Калинић је "затворио" прву деоницу тројком уз звук сирене, 17:22.