АБА ЛИГА: Звезда опет покорила Загреб и заказала српско финале!

22.03.2016. 22:02
Košarkaši Crvene zvezde slave pobedu protiv Cedevite u Evroligi
Кошаркаши Црвене звезде славе победу против Цедевите у Евролиги / Извор: Србија Данас

Црвено-бели и други пут бољи од Цедевите.

Црвена звезда ће бранити титулу АБА лиге против Мега Лекса! Српски и регионални шампион заказао је српско финале тријумфом над Цедевитом у Загребу резултатом 73:65 и са 2:0 у полуфиналној серији елиминисао евролигаша из престонице Хрватске. Тим Дејана Радоњића добио је серију са јаким ривалом из комшилука као и прошле сезоне, када је Цедевита "испијена" у финалној серији.

Црвено-бели су добро започели меч у Загребу, повели са 12:5, али је домаћин серијом 14:0 преокренуо резултат и повео са 19:12. У утакмици која није била лепа за око, Звезда је остајала у игри захваљујући одбрани, с обзиром на то да јој у нападу није ишло.

ФИБА ОЗБИЉНО ПРЕТИ: Због Меге, а можда и Партизана Србија НЕ ИГРА квалификације за РИО!?

Гости су се разиграли у финишу треће деонице и после резултатске калцкалице повели са 55:49 после серије 6:0. Цедевита је убацила само 10 поена у трећој деоници, па је српски тим у финалну деоницу ушао са великом предношћу за овако тврду утакмицу.

Захвајујући Владимиру Штимцу црвено-бели су дошли до максималних плус седам, 50:57 у 32. минуту. Центар Београђана сакупио је 17 поена (7/10 за два поена) и пет скокова до 36. минута, када је због пет личних грешака напустио игру. Енергија Штимца "прешла" је у другом полувремену и на остатак екипе, па су гости у финалних 240 секунди ушли са плус седам, 55:62.

А, ДОБАР ЈЕ СА ВОЂАМА НАВИЈАЧА: Миличић ОТКРИО зашто није заиграо за Звезду, али грешка МОЖЕ да се исправи!

Домаћин се вратио мини серијом 5:0, 60:62 у 38. минуту. Милер је погодио само једно слободно бацање, Немања Гордић је поентирао из улаза, а истом мером му је узвратио Квинси Милер, 62:65. Цедевиту је докрајчио Бранко Лазић тројком из корнера за 62:68.

Финална серија између Звезде и Мега Лекса, која би требало да донесе пласман у Евролигу, игра се на три добијене утакмице, а термини су од 29. априла до петог маја, ако се Звезда пласира у Топ 8 Евролиге. То је у овом тренутку врло реална опција, јер јој недостаје једна победа у три утакмице.

Цедевита – Црвена звезда 65:73 (19:16, 20:18, 10:21, 16:18)

ДВОРАНА: Дом спортова.

ГЛЕДАЛАЦА: 3.300.

СУДИЈЕ: Пукл, Јавор, Петек.

ЦЕДЕВИТА: Пулен 17, Вајт 11, Катић, Пилепић 3, Бабић, Жганец 3, Муса, Билан 7, Мазалин, Гордић 13, Жорић 5, Араповић 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кинси 6, Ребић, Дангубић 7, Лазић 3, Мицић 1, Тејић, Симоновић 2, Гудурић 7, Јовић 10 (6ас), Милер 14 (6ск, 3ас), Цирбес 6 (9ск), Штимац 17 (6ск).

Играчи Звезде на ОРИГИНАЛАН начин прославили РЕКОРД, а ДОНАЛД одушевио навијаче поруком (ФОТО)