АБА ЛИГА: Борбени Металац преокретом до тријумфа у Лакташима

02.02.2015. 22:41
Detalj sa meča 20. kola ABA lige između Igokee i Metalca
Детаљ са меча 20. кола АБА лиге између Игокее и Металца / Извор: Фото: abaliga.com/Igokea/Nenad Вуруна

Ваљевчани су у другом периоду имали двоцифрени заостатак, али су у наставку успели да преокрену резултат и славе девети тријумф у сезони.

Кошаркаши Металца савладали су у гостима екипу Игокее резултатом 75: 72 (15:25, 23:16, 17:20, 20:11), у последњем мечу 20. кола АБА лиге.

Домаћи састав је одлично почео меч, почетком друге четвртине имао предност од десет поена (25:15), али су Ваљевчани до краја првог полувремена успели да смање заостатак на три поена. Александровчани су на самом старту наставка, за само два минута направили серију 8-0 и поново стигли до осетније предности, али је Металац врло брзо одговорио серијом 10-1, после чега се до краја меча играло у потпуном егалу.

Ипак, у завршници утакмице у Лакташима, ваљевски клуб се боље снашао и стигао до вредног тријумфа,

Најбољи у редовима победничке екипе био је Никола Малешевић са 19 поена, пет скокова и четири "крађе", док је одличан био и Никола Јевтовић са 16 кошева, седам ухваћених лопти и три блокаде. Код домаћина, најбољи је био Душан Катнић са 17 поена, док је Канађин Хеслип додао 14 кошева.