АБА ЛИГА: Борбени Партизан срушио лидера и добио вођу!

07.11.2015. 22:57
Kevin Džouns šutira preko Omara Kuka u meču Partizan - Budućnost
Кевин Џоунс шутира преко Омара Кука у мечу Партизан - Будућност / Извор: МН Press

Ношени сјајном подршком са трибина, црно-бели прекинули серију од три пораза у регионалном такмичењу.

Кошаркаши Партизана забележили су трећу победу у АБА лиги, пошто су на свом терену савладали лидера такмичења, подгоричку Будућност резултатом 86:77 (22:30, 21:12, 25:19, 18:16).

Црно-бели су показали велику борбеност и много бољу игру него у претходним мечевима у којима су везали три пораза. Изабраници Петра Божића много су зноја пролили како би прекинули лошу сетију резултата, у чему су на крају успели. Ношени сјајном подршком са трибина прекинули су серију од шест победа лидера редионалног такмичења, највише захваљујући сјајном Кевину Џоунсу који је забележио 18 поена (осам у последњој четвртини) и девет скокова, док су одлични били и Вања Маринковић са 14, односно Данило Анђушић са 13.

На другој страни, Девоу Џозеф је имао одлично шутерско вече из алиније 6,75 метара, забележивши 15 поена (за три 5/9), Немања Јарамаз уписао је 13, док су по 11 кошева постигли бивши кошаркаши Црвене звезде Омар Кук (7ас) и Тадија Драгићевић (5ск).

Ипак, није све деловало тако на почетку меча. Прва четвртина личила је на неке бледе партије Партизана из претходног периода, Будућност је имала предност од осам поена на првом одмору (30:22). Црно-бели су промашили неколико зицера и наговестили да би и против лидера могли да имају још један лош дан. Међутим, у наставку су се разиграли Анђушић и Аранитовић, па је Партизан серијом 11-4 стигао до минималног заостатка у 16. минуту (33:34), да би поенима Вање Маринковића у последњем минуту првог периода прешао у вођство (43:41).

Danilo Anđušić u meču Partizan - Budućnost
Данило Анђушић у мечу Партизан - Будућност / Извор: МН Press

Црно-бели имали су великих проблема и са критеријумом суђења, због чега је у 24. минуту тренер Божић кажњен техничком грешком. Поново је проблематичан био судија Дамир Јавор који је пред овај меч одрадио суспензију због слабог дељења правде у мечу Цедевите и Црвене звезде у Загребу, а после црвено-белих, хрватски арбитар замерио се и другом "вечитом ривалу".

То као да је дало крила домаћем тиму који је ношен сјајном подршком са трибина покренуо "парни ваљак" и тројком Аранитовића стигао до осам поена предности два минута касније (56:48). Изузетно расположено шутерсако вече на другој страни је имао Девоу Џозеф који је погодио чак пет тројки у овом мечу, па је тројком у завршници трећег дела игре довео свој тим на "минус 4" (65:61). Одличан је у тим моментима био и бивши кошаркаш Црвене звезде Тадија Драгићевић, а од другог минута последњег периода креће потпуно неизвестан период утакмице.

Међутим, веома брзо Партизан прави нову серију, тројком Цветковића стиже до "плус 7" (79:72), а после прекршаја Омара Кука и техничке Јарамазу, захваљујући расположеном Кевину Џоунсу (осам поена у последњој четвтини) црно-бели стижу до 12 поена предности три и по минута пре краја (84:72). Подгоричани су покушали да надокнаде заостатак у завршници, али је млад тим црно-белих успео да уз доста муке сачува тешко стечену предност и војева веома битну победу пред наставак такмичења - 86:77.

МЗТ - Црвена звезда (18)

ТАБЕЛА: Будућност 7-2, Црвена звезда 6-2, Мега Лекс 6-2, Крка 5-4, Цедевита 5-3, Игокеа 4-5, Цибона 4-5, Задар 4-5, Металац 4-5, Олимпија 4-4, МЗТ 4-4, Партизан 3-6, Сутјеска 2-7, Тајфун 2-6.