АБА ЛИГА: Звезда с пола гаса упропастила очајни Левски (ФОТО)

24.12.2014. 12:58
Jaka Blažič
Јака Блажич / Извор: Фото: abaliga.com

Дуел у Софији против Левског изгледао је као лакши тренинг (99:58), а чини се да ће се кошаркаши Црвене звезде више уморити на путу ка Београду.

Звезда је у Софији уписала 14 победу у овогодишњем издању АБА лиге, али ће се на путу ка Београду играчи Дејана Радоњића више уморити! С пола гаса, с пола снаге, без превише играња Вилијамса, Марјановића и капитена Митровића црвено-бели су пред празним трибинама савладали Левски 99:58 (22:7, 26:10, 23:22, 28:19).

Меч у престоном граду Бугарске играо се пред празним трибинама пошто софијска екипа одрађује казну због скандалозног понашања и пребијања навијача и симпатизера Партизана. Није то сметало Београђанима који су "победили" већ у 7. минуту када су серијом 12:0 стигли до 16:7. Левски у првом полувремену бар 12-13 минута није дао кош. За разлику од њих, Звезда је решетала...

Боби Марјановић је у 8. минуту био надомак дабл-дабла (10п 7ск), али га је у томе "спречио" тренер Радоњић оставивши га на клупи до краја меча. Три четвртине на клупи је био и Маркус Вилијамс, док у игри ни секунд није био Лука Митровић. Одличну ролу имао је Никола Калинић, који је за мало мање од 20 минута на паркету уписао 22 поена, шест скокова и две асистенције. Нападе је "прозивао" Никола Ребић (11п, 7ас), док је добру минутажу имао и Марко Тејић (24. мин, 4п, 4ск).

Звезда је у Софији дала 99 поена, али је, статистике ради, уписала 14 узастопну победу у АБА и сада је на тријумф иза Партизана, који је у сезони 2007/08 имао 15 везаних мечева без пораза. Прилику да се изједначе с архи ривалом имају у суботу (27. децембра) када у "Пиониру" гостује Цибона. Цибона која је у 14. колу славила у Љубљани.

Левски – Црвена звезда 58:99 (22:7, 26:10, 23:22, 19:28)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА:

Вилијамс 4, Ребић 11 (4/7 за два, 7ас), Дангубић 11 (4/9 за два, 9ск, 3ас), Митровић, Лазић, Блажич 11 (1/5 за три), Калинић 22 (5/6 за два, 4/5 за три 7ск), Марјановић 10 (7ск), Тејић 4, Џенкинс 6, Јовић 6, Цирбес 14 (5/7 за два, 5ск, 3ук, 3из).

ЛЕВСКИ:

Карамфилов, Ангелов, Симеонов 6, Иванов, Варбанов 5, Хаџирусев 4, Захаријев 14, Димитров 18, Ђуроски 11, Гајдаџијев.

Jaka Blažič

4. ЧЕТВРТИНА

Калинић је у 31. минуту промашио први шут за два. Истина, био је то покушај исправи промашај Мајка Цирбеса (11п). Левски и поред очајног шута има и 12 изгубљених лопти. Ипак, Калинић (22п) и Ребић (7п, 4ас) тројкама Звезду воде на 38 (41:79).

Предност је повећана само неколико секунди касније - 82:43!

3. ЧЕТВРТИНА

Ништа се спектакуларно не дешава у Софији... Звезда с, рекли бисмо, пола снаге "гази" Левски. Истина, Бугари су у серији, пошто су кошевима завршили три напада у 3. четвртини. Опет, Звезда има 33 поена вишка у 23. минуту.

Звезда у 24. минуту добија техничку! Домаћи дају само један поен. Тејић зато кажњава за 24:58.

Нема шта, сада се, као што рекосмо, поставље питање крајњег резултата. Дејан Радоњић сада одмара најважније играче, а у Софији ће се наиграти Ребић и Тејић. У 26. минуту Звезда је имала максималних 36 поена вишка - 62:36.

Левски је у овој четвртини дао 22 поена, док је за првих 20 минута убацио 17. Калинић сам има 19 уписаних поена (5/5 за два, 2/3 за три, 6ск, 2ас, 1бл).

Nemanja Dangubić
Немања Дангубић / Извор: Фото: abaliga.com

ПОЛУВРЕМЕ

Звезда наставља да решета кош Левског, али, истина, умногоме им помажу и домаћи играчи, који као да отаљавају посао. У 13. минута Звезда води 34:7! Никола Калинић је "заменио" Бобија и брзо је скупио седам поена.

Тек на истеку четвртог минута, после серије 14:0 (39:9) Левски је успео да да "гол". Калинић је тројком стигао Марјановића по броју поена - 10 (4ск, 2ас, 1бл).

Питање победника у Софији је решено и сада се само чека крајњи исход. Капитен Лука Митровић није ни улазио у игру. Боби и Меркус одмарају. Разиграни су Калинић и Блажић.

За 20 мин Звезда је погодила пет тројки (5/8) и имала 26 скокова. За разлику од њих, Левски је више него очајан – 5/23 за два, 3/10 за три.

Boban Marjanović
Бобан Марјановић / Извор: Фото: abaliga.com

1. ЧЕТВРТИНА

Почетак меча у празној дворани јасно је да је ово двобој првог и последњег тима АБА лиге. Левски у прва четири минута нема никакво решење у нападу и све се завршава шутевима изван рекета. За разлику од њих, Звезда је показала да поседује неколико нападачких опција, а опет се истичу Вилијамс (4п) и Марјановић (6п, 4ск). У 5. минуту, после серије 9:0 црвено-бели воде 13:5.

Серију је закуцавањем наставио Боби Марјановић (10п, 7ск) и очигледно је да бугарском тиму прети катастрофа у спортском матинеу пред католички Божић. Левски није дао кош више од шест минута, а Звезда, руку на срце, могла да води и убедљивије. Црвено-бели гађају 7/11, али сам Боби има 5/5 за два. Успут, за седам минута изгубљено је три лопте.

Очајан шут и фазу без коша прекинуо је у 9. минуту Симеонов, а ваља истаћи да Левски, после погођена прва два шута, има везаних 14 промашаја! На крају прве деонице Звезда води 22:7.