АБА ЛИГА: Мега слаба у Лакташима, Џикић помаже Партизану

20.12.2014. 18:34
Branko Jorović na utakmici protiv Mega Leksa
Бранко Јоровић на утакмици против Мега Лекса / Извор: Фото: abaliga.com/Igokea/Nenad Вуруна

Кошаркаши Дејана Милојевића забележили су и седми неуспех у регионалном такмичењу. Задар после продужетка славио у Ваљеву (93:87). Крка против "муштерија" из Љубљане (71:54) прекинула пост.

У првом сусрету 13. кола АБА лиге, Игокеа је савладала Мега Лекс са 70:63 (22:17, 16:17, 11:6, 21:23) и тако остварила тек четврти тријумф у овој сезони. После релативно изједначеног првог полувремена, екипа Дејана Милојевића постигла је само шест поена у трећој деоници, а поштено се испромашивао центар Никола Јокић. Миљеновић је убацио зицер на нешто више од три минута до краја за 63:58, али после промашаја Кешеља са више од 9 метара, Катнић је тројком запечатио судбину гостију.

Код домаћина, Јоровић је имао 18 поена и 9 скокова, док су Бунић, Катнић и Џоунс имали по 10. Мега је имала само тројицу двоцифрених, а бољи од осталих био је Загорац са 19 поена.

Цибона је нанела и 12. пораз екипи Левског и тако остала у трци за пласман на фајнал-фор. Екипу Славена Римца предводио је Марин Розић са 17 поена и 6 скокова, док је Лалић постигао 13. Код Бугара, најбољи су били Димитров са 14 и Маринов са 10.

Nebojša Joksimović
Небојша Јоксимовић / Извор: Фото: abaliga.com

Кошаркаши Крке прекинули су серију од шест узастопних пораза у регионалном такмичењу, пошто су у својој дворани "Леон Штукељ" били бољи од Олимпије  (71:54).  Тријумф екипи из Новог Места, у словеначком дербију, донели су Матеј Ројц са 16 кошева, али и бивши кошаркаш Хемофарма, Небојша Јоксимовић са 14 поена. Код гостију, једини вредни помена били су Дино Мурић и Ален Омић са по 11 убачених поена.

МЗТ - Црвена звезда (20:30)

ТАБЕЛА: Црвена звезда 12-0, Будућност 10-2, Олимпија 8-5, Цедевита 8-4, Цибона 7-6, Крка 6-7, Мега Лекс 6-7, Задар 6-7, Партизан 6-6, Солнок 6-6, Игокеа 4-9, Игокеа 4-9, Металац 4-9, МЗТ 4-8, Левски 1-12.