АБА ЛИГА: Сутјеска на кратко пружила отпор, а онда је уследила ЗВЕЗДИНА ФУРИОЗНА завршница (ВИДЕО)

14.02.2016. 18:51
Maik Cirbes
Маик Цирбес / Извор: МН Press

Наредне недеље црвено-беле очекују обавезе у Купу Радивоја Кораћа, у Нишу.

Кошаркаши Црвене звезде уписали су нову победу у АБА лиги, овог пута против Сутјеске. Екипа Дејана Радоњића је у "Пиониру" у 24. колу регионалне славила са 96:67 (18:15, 22:21, 28:15, 28:16), за 18. тријумф у сезони. Гости из Никшића су само на кратко успели да меч учине неизвесним, у другој четвртини, али је у наставку Звезда "додала" гас за убедљиву победу.

Најефикаснији у редовима победника био је Маик Цирбес са 21 поеном (10 ск), док је Марко Симоновић убацио 16 (4/7 за три). Квинси Милер је "стао" на 11 поена, док је Никшићане предводио Немања Врањеш са 23 поена (6/7 за три). Спасојевић је постигао 16 поена за Сутјеску којој предстоји борба за опстанак.

Црвена звезда је повела, са 8:3, а поене су "поделили" Американци Квинси Милер и Таренс Кинси, а на половини деонице било је 10:5 за домаћина. Како се крај четвртине ближио, Звезда је повећала предност, на 16:9. У тим тренуцима, на клупу је отишао Кинси због посекотине на длану леве шаке, а предност се смањила на само три разлике -18:15. Најефикаснији после уводних десет минута био је Кинси са шест поена, док су у редовима гостију из Никшића по четири дали Брајан Раш и Ђоко Шалић.

Пантелић СУРОВО ИСКРЕНО о Звезди и Лиги шампиона и повратку на “Маракану”

Први поени у другој четвртини "пали" су тек после грешке Никшићана, и контре Бранка Лазића и Николе Ребића. На 23:18 повећао је Марко Симоновић првом тројком у утакмици. После нереализованих напада Звезде и поена Шалића, Сутјетска је смањила на 25:24, али је онда узвратио Симоновић новом тројком (тада 2/2), за 28:24. У игру се вратио и Кинси, а у једном од наредних напада Немања Врањеш је погодио за 28:27. Узвратио је Марко Тејић са два поена, не дозволивши гостима да изједначе или поведу. Ипак, у осмом минуту четвртине, Врањеш је успео да донесе предност свом тиму (31:30), после тројке и додатног бацања. Контра Сутјеске завршена је поенима Спасојевића, за 33:30, а онда је уследио и тајм-аут Дејана Радоњића. Тренер Сутјеске Јововић, сусрео се тада са првим проблемом, пошто је Шалић направио четврту личну. Нова тројка Звезде (Дангубић) донео је преокрет, односно предност од 38:33, док је Кинси повећао на 40:33. На паузу се отишло са резултатом од 40:36 пошто је Врањеш опет погодио за три.

САВРШЕН ПАР: Новак и Јелена са НЕОБИЧНОГ МЕСТА одушевили поруком на Дан заљубљених (ФОТО)

У трећој четвртини, уследио је прави "блицкриг" домаћина, а у томе је помогла и игра Сутјеске. На једном од тајм-аута на то је указао и тренер Игор Јововић, рекавши "кош и фаул, кош и фаул..." Црвено-бели су контролисали игру, а било је и атрактивних потеза (Кинсија). У тим тренуцима и Цирбес је погађао и скакао. Оно што може да брине Радоњића је то што је Ребић морао да изађе из игре пошто га је у једном дуелу Вукоте Павић ударио по лицу и раскрварио. Претпоследња деоница се завршила са 68:51 у корист Звезде.

ЂОКОВИЋ НИЈЕ ЗАБОРАВИО ПАКЛЕНУ АТМОСФЕРУ: Пионир је идеална дворана (ФОТО)

На почетку последње деонице, само је Врањеш одржавао госте у животу, тројкама. У седмом минуту четвртине, тројка Лазића и закуцавање Симоновића донела су предност од 87:63. Тада се само чекало да судије одсвирају крај, а част Сутјеске је бранио и Спасојевић, уз Врањеша. Тачку на "и" ставио је Симоновић, полагањем.

Наредне недеље, Звезду очекује учешће на турниру Купа Радивоја Кораћа. Црвено-бели ће у петак играти против Смедерева.

Црвена звезда - Сутјеска 96:67 (18:15, 22:21, 28:15, 28:16)

Црвена звезда: Кинси 6, Ребић 7, Дангубић 9, Лазић 4, Мицић 8, Тејић 4, Симоновић 16, Гудурић 2, Милер 11, Цирбес 21 (10 ск), Штимац 8.

Сутјеска: Павлићевић 1, Ћаласан, Албијанић 4, Спасојевић 16, Поповић 4, Чворовић, Кораћ, Жижић, Павић 4, Врањеш 23, Раш 7, Шалић 8.