АО: Ноле почео да дели "кромпириће"! (ВИДЕО)

22.01.2015. 07:29
Novak Đoković protiv Andreja Kuznjecova
Новак Ђоковић против Андреја Кузњецова / Извор: Бета/АП

Најбољи тенисер света пласирао се у треће коло турнира у Мелбурну.

Много лакше и краће од дуела који је добио на старту такмичења у Мелбурну, најбољи тенисер света, Новак Ђоковић завршио је посао против другог ривала Андреја Кузњецова. Шест минута мање од сат и по времена било је потребно да би обезбедио пласман у наредно коло (6:0, 6:1, 6:4), а у наредном колу састаће се са Шпанцем Фернандом Вердаском, који је у три сета био бољи од Јапанца Гоа Соеде.

Одмах на старту Новак је показао „ко је ко“ и после искоришћене друге брејк лопте, повео са 2:0. Борио се Рус, истина, како је знао и умео, али чини се да га је спутала превелика жеља да се покаже и докаже против лидера АТП трке. Само 21 минут, био је потребан Нолету да подели свој први „кромпирић“ на мелбурншком грен слему, а девет минута више било му је потребно да освоји и други период игре.  Врело време и јако сунце, представљали су велики проблем за оба тенисера, а по температури од близу 40 степени, није лако играти ни егзибициони меч, а камоли грен слем дуел. Елем, други сет није донео никакве промене у резултату, једино што је вредно помена да је Кузњецов тек после 45 минута игре освојио први гем и тако смањио на 3:1.

Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Бета/АП

У трећем сету, Ноле је мало спустио ручну и „дозволио“ противнику да поведе први пут на „Род Лејверу“. Српски тенисер се мало наљутио због оваквог исхода, наравно све у спортском домену, међутим, Кузњецову је ово био потребан подстрек, па је у наредном гему дошао до прве брејк шансе, коју је искористио и повео са 2:0. Е, онда се Србин заинатио. Четири гема заредом за вођство и преокрет, била су довољна да се сусрет рутински приведе крају.

Нека се спреми Вердаско. Ноле се захуктава!