АТЛЕТИКО НЕ ДА ТИТУЛУ: Краљеви на коленима на "Висенте Калдерону"

07.02.2015. 17:58 21:59
Tijago
Тијаго / Извор: Бета/АП

"Јорганџије" савладале градског ривала са невероватних 4:0.

Фудбалери Атлетика остварили су ћетврту узастопну победу у Примери. Мадриђани су у 22. колу на свом стадиону у градском дербију савладали Реал 4:0. То је четврта победа "јорганџија" над европским прваком у последњих шест утакмица. Већ у првом полувремену је било јасно да ће бодови остати на "Висенте Калдерону" када су мрежу затресли Тијаго и Њигез.

Домаћи су у другом полувремену наставили у истом ритму, а мрежу су затресли Антоан Гризман и Марио Манџукић. Ово је прва победа Атлетика над градским ривалом са четири гола разлике још од 1987. године. Шпански првак се тако укључио у борбу за одбрану титуле јер сада има само четири бода мање од првопласираног Реала.