НОЛЕ У РИМУ ПОКАЗАО КО ЈЕ КРАЉ НА ЗЕМЉИ: Ђоковић разбио Федерера за 53. титулу!

17.05.2015. 17:01 19:18
Rodžer Federer i Novak Đoković
Роџер Федерер и Новак Ђоковић / Извор: Бета/АП

Ђоковић остварио 19. победу у међусобним дуелима.

Најбољи светски тенисер Новак Ђоковић савладао је Швајцарца Роџера Федерера са 6:4, 6:3 после 75 минута игре и тако стигао до четврте титуле у Риму. Новак је овом победом смањио на 20-19 у међусобним дуелима, а ово му је била пета титула у 2015. години и 22. узастопна победа.

Ђоковић је читав сусрет одиграо веома смирено не дозволивши противнику да наметне свој препознатљив стил игре. Новак је често форсирао бекхенд Швајцарца, што му је на крају донело и жељени резултат. Ђоковић је четврти пут тријумфовао у престоници Италије, након 2008, 2011 и 2014. године и освојио укупно 24. титулу на Мастерс турнирима, чиме је престигао Федерера који је остао на бројци од 23. Победнику турнира у главном граду Италије припао је чек на 628.100 евра, док је пораженом припало упола мање.

Пренос уживо могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

2. сет - 6:3.

После доминантног првог гема, Новак је одмах у наредном стигао до брејка и тако освојио свој четврти узастопни гем на мечу за вођство од 2:0. Ђоковић веома суверено осваја своје сервис гемове, док Роџер делује веома смушено на терену. После седам гемова, српски тенисер има предност од 5:2.

Федерер је у наредном гему морао да крене на све или ништа, па није чудо што се одлучио на сервис волеј игру. Швајцарац је смањио на 5:3, али у наредном гему, Новак још једном сервира сјајно и користи прву меч лопту за 53. титулу у каријери.

1. сет - 6:4.

У прва четири гема Новак је изгубио само један поен на свој сервис, док су гемови на Федереров сервис били знатно узбудљивији. Код резултата 2:1, Ђоковић је имао 0:30, међутим Швајцарац са неколико добрих сервиса успева да поравна на 2:2. Новак је веома атрактивно одиграо наредни гем и са два "дроп шота" буквално се поиграо са Федерером за вођство од 3:2.

Финални сусрет прате и Новакови родитељи Срђан и Дијана.

У наредна три гема, тенисери су суверено освајали своје гемове, па је после 27 минута резултат 4:4. Ипак, у наредном гему, узбуђење је било на нивоу њихових претходних мечева. Новак се нашао у веома незавидној ситуацији, пошто је после избаченог форхенда у аут, био на ивици губитка свог сервиса. Ипак, први тенисер света стрпљивим нападом на противников бекхенд, стиже до предности од 5:4. И даље без брејка.

У наредном гему, Новак стиже до прве брејк прилике, која му је уједно и донела освајање првог сета. Ђоковић је прво на "ђус" одиграо нестваран ритерн из бакхенда, да би потом Федерер погрешио из свог омиљеног ударца, па је српском тенисеру после 38 минута припао први део игре са 6:4.