АТП ШАНГАЈ: Новак победио Клижана, није се ни ознојио

14.10.2015. 13:16
Novak Đoković slavi pobedu na ATP turniru u Pekingu
Новак Ђоковић слави победу на АТП турниру у Пекингу / Извор: Бета/АП

Мало преко једног сата Ноле је на трибине послао противника победивши га 2:0 (6:2, 6:1).

Кина му лежи... Ма, на терену му све "лежи"... И без превише доброг процента првог сервиса Новак Ђоковић, најбољи тенисер света, на бетону нема проблема. У првом мечу на турниру у Шангају Ноле је архивирао Мартина Клизана савладавши га с максималних 2:0 (6:2, 6:1).

Није дуго трајала дилема, али је после 4:0 у првом сету, мало посустао и, ако ништа друго, публици дозволио да који минут дуже ужива у чињеници да гледа најдоминантнијег тенисера планете. Словак је смањио на 2:4 и... Ту је био крај. И првог сета и меча.

Новак је апсолутно контролисао дуел. Без превише ризика, добро сконцентрисан "мучио" је противника игром с линије, а нападао је када је био сигуран да ће напад резултовати поеном. Клизан није имао ни промил шансе. Ни да се нада, баш као и многи у овој сезони. Новак је на терену провео тек мало преко једног сата, а у следећој рунди игра против бољег из дуела Тием - Лопез.