Бабовић раширио змајева крила, Звезда прерано уснула зимски сан!

08.12.2014. 14:29
Junak i tragičar
Јунак и трагичар / Извор: СД/илустрација

Последња линија шампиона Србије у деведесетом минуту меча у Лучанима заборавила је свој основни задатак и дозволила домаћину да јој из контранапада и прве озбиљне претње "откине" два вредна бода у трци за титулу. Офанзивни везњак Вождовца асистенцијом, а затим и голом "са креча" у 90. минуту донео "змајевима" вредне бодове.

Последње коло јесењег дела Јелен Суперлиге љубитељима фудбала у Србији донело је укупно 23 поготка на осам мечева, што би са просеком од близу три гола по сусрету могло да створи топлину око срца пред двоипомесечну зимску паузу. Међутим, када се сагледају сви резултати реалност постаје знатно другачија. Голгетерски плодно било је само на "Чика Дачи" и у Хумској, где је виђено укупно 13 голова.

Када је дисциплина у питању, за 15. рунду може се рећи да једна од коректнијих када је понашање актера у питању. Делиоци правде показали су укупно 30 јавних опомена, а није виђено нити једно искључење. На белу тачку показано је само два пута, оба пута у финишу мечева на Бановом брду и на Вождовцу, док су примедбе на суђење стављене само на дељење правде Дејана Димитријевића на мечу између "змајева" и нишког Радничког (2:1).

ЈУНАК КОЛА - СТЕФАН БАБОВИЋ (ВОЖДОВАЦ)

Управо са меча на стадиону у Заплањској улици стиже јунак кола. Стефан Бабовић још једном је показао класу када су домаћи услови фудбала у питању. У неколико наврата сервирао је сјајне центаршутеве својим нападачима који су били прилично индиспонирани током већег дела меча. Ипак, једно такво "теледириговано" додавање је у 71. минуту успео да реализује Данило Николић, неутралишући вођство које је Нишлијама донео Саша Марјановић. Тачку на одличну партију Бабовић је ставио у последњем минуту сусрета када је рутински реализовао једанаестерац којим је домаћин стигао до важних бодова, па ће током зиме нешто мирније спавати, него ли је то био случај на старту шампионата.

Fudbaler Voždovca Stefan Babović
Фудбалер Вождовца Стефан Бабовић / Извор: МН Press

ТРАГИЧАРИ КОЛА - ОДБРАНА ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ

И док су Вождовчани своје бриге умањили, актуелни шампион Србије је своје мултипликовао у Лучанима, где је за 89 минута игре извукао највише што је могао из тешких услова за игру у вароши на Бјелици. Небројене шансе које су црвено-бели испустили да осигурају победу после стартног вођства и поготка Нејца Печника, кажњене су после једине неопрезности Звездине одбране. Последња линија клуба из Љутице Богдана лако је могла да остане неоцењена на овом сусрету, пошто током 90 минута није имала значајнију прилику да се докаже, али је у самој завршници, из само њој знаних разлога кренула путем својих нападача, оставивши домаћину превише простора за контранапад што је резервиста Саша Јовановић искористио у последњем минуту регуларног времена, матирао Предрага Рајковића и донео нове главобоље тренеру Ненаду Лалатовићу на затварању јесењег дела сезоне.

Fudbaleri Crvene zvezde pred navijačima svog kluba
Фудбалери Црвене звезде пред навијачима свог клуба / Извор: МН Press

Резултати 15. кола: Младост - Црвена звезда 1:1, Чукарички - Спартак 2:0, Раднички 1923 - Војводина 3:4, ОФК Београд - Јагодина 1:1, Рад - Напредак 0:1, Вождовац - Раднички Ниш 2:1, Доњи Срем - Нови Пазар 0:0, Партизан - Борац 5:1.

ТАБЕЛА: Партизан 38, Црвена звезда 32, Војводина 29, Чукарички 28, Нови Пазар 22, ОФК Београд 22, Јагодина 21, Младост 19, Спартак 18, Рад 16, Напредак 16, Доњи Срем 16, Вождовац 15, Борац 13, Раднички Ниш 12, Раднички 1923 7.