БАРАЖ ЗА ЕВРО 2016: Кад Златан погађа, Швеђани иду у Француску

17.11.2015. 23:04
Бета
Fudbalska reprezentacija Švedske
Фудбалска репрезентација Шведске / Извор: Бета/АП

У реваншима баража за ЕВРО 2016 забележена два ремија, Данска - Шведска 2:2 и Словенија - Украјина 1:1.

Фудбалске репрезентације Украјине и Шведске пласирале су се кроз бараж на Европско првенство, чиме је комплетирана листа учесника континенталног шампионата у Француској. Шведска је у двомечу била боља од Данске, док је Украјина елиминисала Словенију.

После победе са 2:1 у првом сусрету на свом стадиону у Стокхолму, Швеђани су у реваншу у Копенхагену играли 2:2 са Данском. Шведска је у реваншу имала предност од 2:0 головима Златана Ибрахимовића, а Јусуф Поулсен и Јаник Вестергард су успели да Данској донесу нерешен резултат, што је било недовољно.

Украјина је у првом дуелу победила 2:0 као домаћин, а пласирала се даље пошто је одбранила ту предност и у реваншу играла 1:1. Словеначки навијачи нису лако прихватили пораз, па су утакмицу у финишу на кратко прекинули бакљадом. Словенија је водила од 11. минута голом Боштјана Цесара, а коначан резултат поставио је Андреј Јармоленко у осмом минуту судијске надокнаде утакмице.

Кроз бараж су пласман на континентални шампионат раније обезбедиле селекције Ирске, која је била боља од БиХ, као и Мађарске, која је у двомечу свалдала Норвешку.

Француска се као домаћин аутоматски квалификовала, док су се кроз квалификације директно пласирале репрезентације Енглеске, Чешке, Исланда, Аустрије, Северне Ирске, Португала, Шпаније, Швајцарске, Италије, Белгије, Велса, Румуније, Албаније, Немачке, Пољске, Русије, Словачке, Хрватске и Турске.

Европско првенство ће се играти од 10. јуна до 10. јула наредне године.

ОВДЕ видите дивну слику са почетка утакмице на "Вемблију", а ОВДЕ зашто је отказан меч Немачка - Холандија