СП: Жулио - бразилски цезар, "кариоке" у четвртфиналу!

28.06.2014. 18:00 14:42
Žulio Sezar
Жулио Сезар / Извор: Бета/АП

Бразил је савладао Чиле у Бело Хоризонтеу после бољег извођења једанаестераца.

Први четвртфиналиста 20. Светског првенства у Бразилу, одлучен је после шутирања пенала. Бразил се пласирао даље укупним резултатом 4:3 (1:1, после регуларног дела игре). Изузетно узбудљиво било је у Бело Хоризонтеу после 120 минута. Давид Луиз је довео домаћина у вођство у 18. минуту, а Санчез је поравнао 14 минута касније.

ПЕНАЛИ:
    1:0, Давид Луиз.

2:0, Марсело.

2:1, Арангуиз.

2:2, Дијаз.

3:2, Нејмар.

У наставку виђено је неколико шанси за погодак, од којих треба издвојити онај гол Хулка у 60. минуту игре, који је Хауард Веб поништио због његовог играња руком. После 120 минута игре, резултат је непромењен, тако смо добили првог четвртфиналисту након пенал серије. Маестрални голман бразилске репрезентације Жулио Сезар, одбранио је три ударца "са креча" Чилеанцима и тако донео велико олакшање целој нацији.

Nejmar
Нејмар / Извор: Бета/АП

Треба одати признање изабраницима Хоехеа Сампаолија, који су без имало респекта ушли у меч са петоструким освајачима Мундијала. Недостајало им је само мало среће да се пласирају даље. У 22 часа на програму је други сусрет осмине финале између Колумбије и Уругваја.

Gonzalo Hara
Гонзало Хара / Извор: Бета/АП

Текстуални пренос могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

Žulio Sezar

ПЕНАЛИ:

Пета серија: Нејмар је извео свој препознатљиви "плес" и надмудио Брава, 3:2. Гонзало Хара је погодио стативу и тако донео велико славље домаћину. Бразил иде даље после бољег извођења пенала 3:2.

Четврта серија: Клаудио Браво очи у очи са Хулком. Још једном је чилеански голман изашао као победник. Дијаз је веома сигурно шутирао и тако поравнао на 2:2.

Трећа серија: Марсело је стао крај лопте, шутирао и погодио. Браво је био "на лопти", али није успео да одбрани. 2:0. Арангуиз је погодио први пенал за Чиле, 2:1.

Друга серија: Вилијан је очајно шутирао. Резултат је остао непромењен. Алексис Санчез је био други извођач пенала за "црвене", али је Сезар поново био на висини задатка.

Прва серија: 1:0, Давид Луиз. На другој страни Пиниљин шут је одбранио Сезар.

120. минут: Фортуна је погледала домаћина. Пиниља је послао лукав ударац ка Сезаровом голу и погодио пречку. "Кариоке" су одануле, а навијачи Чилеа ће свакако жалити за овом шансом. Рамиреш је пробао у наредном нападу, али је био замало непрецизан. Судија Веб је после два минута надокнаде означио крај другог продужетка. Гледаћемо пенале.

117. минут: Пенали се ближе, а напетост је све већа. Без значајних шанси на обе стране.

107. минут: Терен напушта повређени Медел, а уместо њега улази Рохас.

106. минут: Још једна промена у репрезентацији Бразила. Игру је напустио Оскар, уместо њега је ушао Вилијан.

Бразил никада није постигао погодак у продужецима у историји Светских првенстава, а Чиле никада није играо продужетке. Пенали су све ближе.

105. минут: Дани Алвеш је добио јавну опомену, после неопрезног старта. Санчез је потом пробао из слободног ударца, али је његов шут завршио поред стативе. Веб је затим звиждуком окончао први продужетак.

103. минут: Хулк је прошао два играча и тукао левицом. Браво је опет на месту.

100. минут: Оскар је остао потпутно сам на другој стативи, али је упутио недовољно јак ударац ка голу Брава. Пиниља је трећи записани играч Чилеа на данашњем сусрету.

Стадион: "Минеирао" у Бело Хоризонтеу.

Гледалаца: 57.714

Судија: Хауард Веб (Енглеска).

Жути картони: Алвес, Густаво, Хулк, Жо (Бразил), Силва, Мена, Пиниља (Чиле).

Стрелци: 1:0, Давид Луиз (18), 1:1 Санчез (32).

Пенали: 1:0, Давид Луиз. 2:0, Марсело. 2:1, Арангуиз. 2:2 Дијаз. 3:2, Нејмар.

Бразил: Сезар, Алвеш, Тијаго Силва, Луиз, Марсело, Фернандињо (Рамиреш), Оскар (Вилиан), Густаво, Хулк, Фред (Жо), Нејмар. Тренер: Луис Фелипе Сколари.

Чиле: Браво, Силва, Медел (Рохас), Хара, Исла, Видал (Пињила), Арангуиз, Дијаз, Санчез, Мена, Варгас (Гутијерез). Тренер: Хорхе Сампаоли.

93. минут: Жо је зарадио јавну опомену, због високо подигнуте ноге.

90 3 минут: Први дуел осмине финала на 20. Светском првенству у Бразилу, завршен је нерешеним резултатом 1:1, па ће се победник бити одлучен у продужецима, а можда и након пенала.

90. минут: Четврти судија је показао да ће утакмица бити продужена за три минута.

87. минут: Артуро Видал напушта сусрет. Уместо њега је ушао Маурисио Пиниља.

82. минут: Браво је после само два минута још једном био на великом испиту. Хулк је шутирао из непосредне близине, али је Браво показао свој раскошан таленат и зауставио његов шут.

80. минут: Нејмар је био највиши у скоку, али је она завршила у наручју Брава.

74. минут: Хулк је центрирао са леве стране, а Еугенио Мена је у последњем тренутку избацио лопту испред Жоа.

64. минут: Прва измена на утакмици. Жо мења индиспонираног Фреда. У истом минуту, Арангуиз је са пет метара покушао да савлада Сезара, али је 34-годишњи чувар мреже  показао да и даље има фантастичне рефлексе.

60. минут: Уколико се Бразил пласира у четвртфинале, Луиз Густаво ће пропустити тај меч због парних жутих картона.

Hulk
Хулк / Извор: Бета/АП

55. минут: Хулк је постигао погодак, али га је Веб поништио . Нападач Бразила руком је примио лопту у шеснаестерцу Чилеа и спровео је иза леђа Брава, али је енглески судија у свом стилу, без икакве тензије решио ову ситуацију и оправдано показао жути картон Хулку.

49. минут: Солидан покушај Фернандиња са 20-ак метара, али лопта није завршила тамо где је он хтео.

Хауард Веб је после два минута продужетка у првом делу игре свирао крај. Изузетно занимљиво прво полувреме у Бело Хоризонтеу. Луиз је довео "селекао" у вођство у 18. минуту, а поравнао је Санчез у 32. минуту.

45. минут: Још једно узбуђење пред голом Сезара. Арангуиз се спетљао, а од свега је добио само корнер.

42. минут: Дубинска лопта са 35 метара, али је Артуро Видал није добро прихватио. У истом минуту Алвеш је упутио разоран ударац са преко 25 метара, а Браво ју је крајњим напором избацио у корнер.

40. минут: Франсиско Силва је други опоменути играч у репрезентацији Рохоса.

Klaudio Bravo
Клаудио Браво / Извор: Бета/АП

39. минут: Оскар је послао лопту преко читаве одбране Чилеа, Нејмар је залепио за ногу, изашао сам пред Брава, али се опет није одлучио на ударац. Фред је потом налетео на њу, али је пребацио високо преко пречке.

36. минут: Нејмар поново није имао среће да постигне поготак на "Минеирау". Одлично је скочио, али је лопта прошла неколико центиметара поред леве стативе.

32. минут: GOOOOLLLL 1:1. Стрелац је Алексис Санчез. После неспредно изведеног аута Марсела, Хулк је буквално додао лопту Санчезу, који је са осам, девет метара савладао Сезара.

25. минут: Други пут на утакмици Нејмар је претрчао читаву одбрану Чилеа, али му је недостајао завршни ударац, па је резултат остао непромењен.

18. минут: GOOOOLLLLL 1:0. Бразил води после поготка Давида Луиза. Првотимац Челсија се одлично снашао у петерцу Чилеа и главом донео предност својој екипи. После прегледаног снимка чини се да је лоптом играо Гонзало Хара, али званична потврда вероватно ће стићи на полувремену.

17. минут: Први картон на утакмици. Опоменут је Еугенио Мена због играња руком.

15. минут: Одлична шанса за "кариоке". Нејмар је имао прилику да убаци лопту у срце шеснаестерца "црвених", али је то урадио веома слабо, тако да Браво није имао превише проблема. Одмах у следећем нападу Нејмар је прошпартао поред одбране Чилеа, али се није одлучио на ударац и тако је гол шанса пропала.

13. минут: Први споран тренутак на мечу. После дуплог паса са Нејмаром, Исла је оборио Хулка, међутим Хауард није ништа свирао.

6. минут: После корнера са леве стране који је извео Хулк, лопта се одбила до Марсела, који је пробао левом ногом са 20-ак метара, али је лопта прозујала поред стативе Брава. Већ у следећем нападу Чиле је узвратио, али је Санчез био замало напрецизан.

4. минут: Оштар прекраш Арангуиза над Нејмаром, Веб није одлучио да санкционише јавном опоменом.

1. минут: Хауард Веб је дао знак за почетак сусрета.