ШИРОМ ЕВРОПЕ: Ајнтрахт шокирао Настасићев Шалке, Бајерн упропастио Хамбургер

14.02.2015. 17:27
Fudbaleri Bajerna
Фудбалери Бајерна / Извор: Бета/АП

Палермо је у утакмици италијанске Серије А изненадио Наполи и покварио позиције екипе Рафаела Бенитеза у борби за друго место са Ромом.

Чак 26 голова је постигнуто на пет мечева 21. кола Бундеслиге. Највише их је било у Минхену (осам) и Леверкузену (девет). Бајерн је са 8:0 савладао Хамбургер и задржао осам бодова више од другопласираног Волфсбурга. По два гола су постигли Милер, Геце и Робен, а једном су мрежу затресли Левандовски и Рибери. Посебно су се истакла оба гола холандског репрезентативца Арјена Робена.

Да се утакмица игра док судија не одсвира крај потврдила су три тима која су остварила победе у судијској надокнади. Јунак дана је фудбалер Волфсбурга Бас Дост који је постигао чак четири гола у победи "вукова" 5:4 над Бајером. Посебно је значајан последњи који је Холанђанин постигао у четвртом минуту надокнаде другог полувремена. Радовали су се и фудбалери Хофенхајма који су победили Штутгарт 2:1, а три бода је обезбедио Руди у 93. минуту.

Само један гол је постигнут у Менхенгладбаху где је Борусија била боља од Келна. Домаћима је победу обезбедио Гранит Џака у 91. минуту.

Ајнтрахт је као домаћин изненадио захуктали Шалке и славио минималну победу голом Пиазона у 64. минуту. Био је то први пораз екипе из Гелзенкирхена откако је у тим стигао српски репрезентативац Матија Настасић, који је одиграо цео меч за гостујући тим, док је за домаћина у последњих неколико минута заиграо Слободан Медојевић.

Mohamed Salah postiže gol u meču Sasuolo - Fiorentina
Мохамед Салах постиже гол у мечу Сасуоло - Фиорентина / Извор: Танјуг

У италијанској Серији А очекивану победу на гостовању Сасуолу забележила је Фиорентина (3:1). Најзаслужнији за победу "виоле" био је Сенегалца Бабакар који је постигао два гола, док је један постигао Салах. Домаћин је голом Берардија успео само да смањи високу предност гостију за које је Ненад Томовић поново цео меч преседео на клупи.

Други меч дана донео је и (не)мало изненађење, пошто је Палермо истим резултатом (3:1) и истим током догађаја славио против Наполија. Лазар, Васкез и Ригони су шокирали Наполитанце, а само је Габиадини осам минута пре краја успео да ублажи бруку гостију.