БУНДЕСЛИГА: Бајернова лекција дебитанту!

23.09.2014. 22:04
FK Bajern
ФК Бајерн / Извор: Бета/АП

Головима Гецеа, Милера и Левандовског изабраници Пепа Гвардиоле савладали Падерборн. Ајнтрахт и Мајнц поделили бодове, убедљива победа Шалкеа, Хофенхајм у временској надокнади стигао до ремија.

У својеврсном дербију 5. кола Бундеслиге Бајерн је на домаћем терену још једном показао своју моћ. Са убедљивих 4:0 изабраници Пепа Гвардиоле савладали су дебитанте у лиги Падерборн, екипу која до овог сусрета није осетила горчину пораза. Мрежу гостију начео је Геце после асистенције Милера већ у 8. минуту. Предност је дуплирао Левандовски свега шест минута касније, поставивши тако резултат са којим се отишло на одмор. У наставку иста прича, поново је Геце погодио мрежу у 78. минуту, а коначан резултат сусрета поставио је Милер голом у 86. минуту.

Гол мање од Бајерна постигла је екипа Шалкеа у победи над Вердером (3:0). Истина, гости у првом полувремену нису успели да сломе отпор, али су се зато у другом делу сусрета Мејер, Нојштадер и Барнета потрудили да обезбеде нови тријумф својој екипи и нове бодове.

Екипа Ајнтрахта је морала да се задовољи ремијем против Мајнца 2:2. Непосредно пред одлазак на одмор гости су са два брза поготка Хофмана и Оказакија на свом конту имали чинило се недостижних 2:0, али је у последњим секундама првог дела Меире успео да смањи предност гостију. Десетак минута пре краја сусрета Сеферовић је погодио мрежу гостију и поставио коначних 2:2.

Haris Seferović
Харис Сеферовић / Извор: Бета/АП

Најузбудљивије је било на мечу између Хофенхајма и Фрајбурга где су домаћини до бода стигли буквално у последњим секундама меча 3:3. Франц је са два поготка у размаку од два минута нокаутирао домаћина, али су до одласка на одмор поготком Елионуса успели да врате резултатску неизвесност у меч. У наставку су преко Рудија успели да се врате, после чега су гости поново повели голом Дарида. Тачку на резултат и веома важан бод ставио је Вестергард у судијској надокнади.