19.04.2014. 20:35
Jojić-protiv-Majnca
Јојић-против-Мајнца / Извор: Танјуг

Бивши играч Партизана постигао је водећи гол у победи Борусије против Мајнца.

На пет суботњих мечева Бундеслиге постигнуто је 18 голова, од чека највише по шест у Дортмунду и Фрајбургу.

Тријумфом над Мајнцом екипа Јиргена Клопа одржала је предност над трећепласираним Шалкеом и скоро сигурно ће бити вицешампион. Први и водећи гол за "милионере'' дело је некадашњег играча Партизана Милоша Јојића. Репрезентативац Србије савладао је чувара мреже гостију Каријуса већ у шестом минуту.

Мајнц је двапут долазио до изједначења преко расположеног Оказакија. Левандовски и Пишчек враћали су вођство домаћима, да би Ројс голом са беле тачке у 83. минуту запечатио судбину гостију.

Занимљив меч виђен је у Фрајбургу. Играчи Борусије из Менхенгладбаха водили су на полувремену са 1:0, на 1:1 промашили су пенал, што није било довољно ни за бод. Домаћи су победом од 4:2 вероватно осигурали опстанак у лиги.