БУНДЕСЛИГА: Костић у "цвајти", Вердер "преживео", Ајнтрахт у баражу

14.05.2016. 18:05
Filip Kostić
Филип Костић / Извор: Профимедиа

Штутгарт се опростио од Бундеслиге, Ајнтрахт мора у плеј-аут.

Штутгарт Филипа Костића није више прволигаш и следеће сезоне играће у популарној "цвајти", "српски" Ајнтрахт после пораза од директног ривала Вердера морати у плеј-аут против Нирнберга, док је Шалке победом у Хофенхајму обезбедио директан пласман у групну фазу Лиге Европе.

ЛОША СЕЗОНА: Велики звездаш и бивши члан Партизана уврштени међу 10 НАЈГОРИХ (ФОТО)

Штутгарт се у складу са очекивањима преселио у "цвајту" поразом у Волфзбургу. "Вукови" нису имали милости према "швабама" за које је цео меч одиграо Филип Костић. Вердер је победио Ајнтрахт, прескочио га на табели и обезбедио опстанак. Гол за велику радост на Везеру постигао је Папи Ђилобођи у 88. минуту, а после пораза Ајнтрахт ће за спас у елити играти против Нирнберга, трећепласираног у "цвајти". Милош Вељковић није био ни на клупи Вердера. Александар Игњовски је одиграо цео меч за Ајнтрахт на чијој је клупи остао Мијат Гаћиновић, док је Слободан Медојевић био ван протокола.

Борусија из Дортмунда и Келн су одиграли нерешено 2:2 у мечу који је обележио феноменалан гол Милоша Јојића. Некад члан Дортмунда је играо до 66. минута, аније желео да слави гол против бившег клуба. Гол Јојића можете да погледате ОВДЕ. Филип Младеновић је одиграо цео меч за Келн.

Шампион Немачке Бајерн, Борусија Дортмунд и Бајер Леверкузен ће директно у Лигу шампиона, док ће у квалификације за елитно такмичење Борусија из Менхенгладбаха. Петопласирани Шалке ће директно у групну фазу Лиге Европе, док ће у квалификације за то такмичење Мајнц и Херта. Из лиге су испали Штутгарт и Хановер, док ће Ајнтрахт и Нирнберг играти бараж за опстанак.