БУНДЕСЛИГА: Победа Дортмунда, Јојић и Суботић успешнији од Ђурђића

29.08.2014. 22:30 22:32
Fudbaleri Borusije iz Dortmunda slave gol u meču protiv Augzburga
Фудбалери Борусије из Дортмунда славе гол у мечу против Аугзбурга / Извор: Танјуг

Освајач Суперкупа Немачке забележио је први тријумф у новој сезони пошто је славио на гостовању Аугзбургу. Сва тројица српских интернационалаца наступили од старта меча.

У уводном мечу другог кола Бундеслиге између домаћег Аугзбурга и дортмундске Борусије, успешнији су били гости славивши победу резултатом 3:2 (2:0).

"Милионери" су до предности стигли већ након 11 минута игре када је Марко Ројс крунисао прелеп дупли пас са Гроскројцем, да би после само четврт часа игре било сигурних и убедљивих 2:0 голом Папастатопулоса којег је после корнера у главу погодио сјајни Ројс.

Fudbaler Dortmunda Marko rojs slavi pogodak u duelu drugog kola protiv Augzburga
Фудбалер Дортмунда Марко ројс слави погодак у дуелу другог кола против Аугзбурга / Извор: Танјуг

Гости су сигурно чували предност и у наставку, да би у 79. минуту Рамос постигао, чинило се, недостижних 3:0. Међутим, опуштање гостију у завршници су умало казнили домаћи фудбалери, пошто је најпре Бобадиља у 83. минуту дао наду домаћину, да би потпуну неизвесност у завршницу унео Матавц, голом у последњем минуту регуларног времена. Ипак, времена за изједначење није било.

За тим из Дортмунда од старта меча наступили су и солидан меч одиграли српски репрезентативци Милош Јојић и Невен Суботић, док је за домаћу селекцију у нападу од почетка заиграо Никола Ђурђић. Наш нападач се ипак није прославио, јер је у 37. минуту пропустио сјајну прилику да свој тим већ тада врати у игру. Након што је избегао офсајд замку и побегао Суботићу, изашао је потпуно сам пред Вајденфелера, али шутирао поред гола.

Суботић је одиграо читав меч за екипу Борусије, Јојић је замењен у 64. минуту, док је Ђурђић игру напустио осам минута пре краја.