29.07.2014. 18:51 21:22
Kapiten Crvene zvezde Nenad Milijaš
Капитен Црвене звезде Ненад Милијаш / Извор: МН Press

Немачки тим славио у Словенији после преокрета резултатом 3:2.

Добро се носила Црвена звезда у пријатељској утакмици са Хановером, али је бундеслигаш ипак славио у словеначком Птују резултатом 3:2 (2:2). Српски шампион, који је играо у сивој гарнитури, показао је светлу страну у првом делу првог полувремена, док је у наставку меча одлични Артур Собијех "обојио " утисак о Звездиним могућностима у нијансе, за клуб из Љутице Богдана, необичних дресова. Морало је и то да се догоди, Београђани су доживели први пораз на припремама у предвечерје такмичарских изазова.

Црвено-бели су одлично започели меч, који им је послужио као најјача провера пред старт сезоне. Захваљујући новајлији Ненаду Гаврићу, Београђани су брзо повели са 2:0. Појачање из Напретка одлично је пратило акције у четвртом и 12. минуту и постигло два гола. Српски шампион није, међутим, успео да издржи темпо који је форсирао бундеслигаш и поклекао је у наставку пријатељског дуела.

Џентлменски потез тренера Звезде Ненада Лалатовића, који је дозволио колеги из Хановера Тајфуну Коркуту да убаци играча уместо искљученог Хоселуа, показао се као пресудни тренутак утакмице. На терен је истрчао мотивисани Артур Собијех и постигао три гола за преокрет. Потез Пољака из 38. минута, када је опалио левицом са 20-ак метара и полсао лопту у рашље, обележио је занимљиву утакмицу у Птују.

Црвено-бели су поражени, а Ненад Лалатовић има разлога и за задовољство и за бригу уочи почетка Јелен Суперлиге деветог августа.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Петковић, Планић, Павићевић, Мијаиловић, Ковачевић, Милијаш, Савићевић (од 64. Печник), Лазовић, Гаврић, Ракић.

ХАНОВЕР: Алмер, Сакаи, Марсело, Тешкер (од 67. Гулселам), Пандер, Андреасен, Хирш, Битенкур (од 72. Караман), Штиндл, Приб, Хоселу (од 17. Собијех).

Меч ит Птуја могли сте да пратите уживо у текстуалном преносу на Србији Данас.

83. минут - ГОООЛ, 2:3, Собијех! Резервиста Хановера кобан је по црвено-беле. Изашао је сам пред Кахримана и пребацио чувара мреже српског шампиона.

78. минут - Хановер погађа стативу, пошто је Кахриман одлично реаговао и одбио лопту након шута Кијотакеа.

64. минут - Нејц Печник поново "дебитује" за Црвену зевзду. Словенац је заменио Вукана Савићевића.

38. минут - ГОООЛ, 2:2, Собијех! Други гол играча који је добио шансу тек пошто је Хоселу зарадио црвени картон. Силовит ударац левом ногом са 20-ак метара у десно рашље гола Кахримана.

25. минут - ГОООЛ, 2:1, Собијех! Кахриман је само одбио лопту после ударца Штиндла, право на ногу резервисти немачког тима.

14. минут - Искључен је Хоселу због ударања Планића. На инсистирање Звездиног тренера Лалатовића уместо Хоселуа ушао је Собијех.

12. минут - ГОООЛ, 2:0, опет Гаврић! Лазовић је одлично пробио по десном боку, послао центаршут по земљи, а Гаврић је остао сам на другој стативи и послао лопту у празну мрежу.

4. минут - ГОООЛ, 1:0 за Црвену Звезду, Гаврић! Голман Хановера одбранио је ударац Савићевића, али је лопта стигла до новајлије из Напретка, који је рутински послао лопту у мрежу.

Утакмица је почела, Звезда игра у тречој гарнитури дресова сиве боје.