20.01.2016. 21:24
vaterpolisti Srbije, glavni favoriti šampionata Evrope
ватерполисти Србије, главни фаворити шампионата Европе / Извор: МН Press

Репрезентација Србије прегазила Хелене у полуфиналу.

Србија је у финалу Европског првенства! Делфини ће у суботу увече бранити европску титулу пошто су у полуфиналу декласирали Грчку 13:7 (по четвртинама 4:3, 20:, 4:1, 1:2). Ривал Србији у суботу у борби за злато биће победник сутрашњег полуфинала у којем ће снаге одмерити Црна Гора и Мађарска.

Грци су јачи отпор пружили само у првој четвртини, после тога Делфини су доминирали и већ средином треће четвртине се наслућивало да ће лако у финале. Најбољи стрелци Србије били су Душко Пијетловић и Филип Филиповић, троструки стрелци, док су по два гола постигли Душан Мандић и Андрија Прлаиновић. Утакмица је одиграна пред више од 10 хиљада навијача који су изабраницима Дејана Савића пружали фантастичну подршку.