21.05.2015. 23:12
Aleksandar Mitrović
Александар Митровић / Извор: Профимедиа

Екипа Гента остварила историјски успех.

Коло пре краја плеј-офа белгијског шампионата, екипа Гента је захваљујући киксу Андерлехта стигла до историјског успеха за клуб, пошто су после 150 година од оснивања први пут стигли до титуле првака државе. „Биковима“ је био довољан и бод против Стандарда, али су головима Свена Кумса у 18. и Рената Нета са беле тачке остварили победу од 2:0.

На другој страни Андерлехт је у Кортрајку испустио два гола предности и на крају ремизирао са последњом екипом на табели (2:2). Љубичасто-бели су одлично отворили друго полувреме и головима Дениса Прета у 49. и Александра Митровића у 53. минуту, имали предност од 2:0, али су Брект Капон и хрватски нападач Иван Сантини срушили све наде Андерлехта о освајању шампионске титуле. Екипа Берника Хашија можда остане и без Лиге шампиона, пошто су овим ремијем пали на треће место.