ЕКСПРЕС: Никола Ђурђић бриљирао у дебију за шампиона Шведске

26.07.2015. 12:20
Nikola Đurđić, novi napadač Malmea
Никола Ђурђић, нови нападач Малмеа / Извор: МН Press

Србину било потребно сано два минута да затресе мрежу.

Николи Ђурђићу, повременом репрезентативцу Србије било  је потребно само два минута на терену да забележи свој првенац за шампиона Шведске у који је стигао на полугодишњу позајмицу из Аугзбурга.

"Асистенција, гол и победа на дебију. Идемо даље", написао је 29-годишњи центарфор Никола Ђурђић на свом Инстаграм профилу.

Други гол за Малме је постигао још један Србин, Владимир Родић, на истеку првог полувремена, док је трећи дело Маркуса Розенберга десет минута пре краја.

Ђурђић је био заслужан и за други гол своје екипе, када је успешно пронашао свог сународника Родића који је мирно повисио на 2:0. Родићу је ово такође био први погодак за Малме, на његовој другој утакмици.

Српски центарфор је изашао из игре у 77. минуту после сјајне партије у којој је био најбољи играч на терену. Ђурђић је учествовао у бројним акцијама своје екипе и свакако ће бити велико појачање за тим у наставку шампионата.

Малме се овим тријумфом попео на пето место шампионата и тренутно има пет поена мање од водећег Гетеборга који има и утакмицу мање. Шампион Шведске у наредном колу гостује Атвидабергу, али их пре тога очекује први меч трећег кола квалификација за Лигу шампиона против Салцбурга у Аустрији.