ЕЛ: Звездин ураган одувао првака Европе!

05.03.2015. 21:31 23:59
Jaka Blažič na meču sa Makabijem
Јака Блажич на мечу са Макабијем / Извор: МН Press

Црвено-бели забележили другу победу у Топ 16 фази, Макабију пресудила серија 20:0 у последњој четвртини.

Кошаркашима Црвене звезде Телеком растерећеним императива резултата коначно се опустила рука у Топ 16 фази Евролиге. Црвено-бели су стигли до друге победе тријумфом над браниоцем титуле Макабијем резултатом 89:76 захављујући фуриозној серији 20:0 у последњој четвртини.

Црвено-бели су одлично започели меч и захваљујући погонском гориву Јаке Блажича брзо повели са 6:0. Гости су, међутим, одговорили серијом 7:0 и до краја прве деонице виђена је резултатска клацкалица. Тројком Нејта Линхарта Макаби је на прву паузу отишао са плус два, 18:20.

Markus Vilijams jedan od junaka pobede Zvezde nad Makabijem
Маркус Вилијамс један од јунака победе Звезде над Макабијем / Извор: МН Press

Звезда је успела да оде на плус четири средином другог квартала (28:24), а тројком Џенкинса домаћин је стекао максималних плус пет, 31:26 пред одлазак на велики одмор.

Чинило се да ће Макаби однети бодове из Београда после боље игре у трећој деоници коју је добио са 25:16, али је домаћин чудесном серијом 20:0 у последњем кварталу успео да преокрене резултат и упише други тријумф у Топ 16. Седам минута пре краја на семафору је писало 63:68, а онда је Маркус Вилијамс покренуо ураган који је за непуна три минута 20 пута прозујао око главе скупоцених звезда шампиона Европе.

Амерички плејмејкер погодио је пет тројки из осам покушаја и сигурно је да би црвено-бели били и даље у игри за пласман у плеј-оф да је Вилијамс био прецизнији у неким претходним мечевима елитног такмичења. Сјајну ролу поново је имао Чарлс Џенкинс, који све чешће личи на играча који је прошле сезоне био узданица црвено-белих. Коначно, и Бобан Марјановић је био незаустављив (19 поена, 17 скокова), што је било довољно за победу која је Звезди на најлепши начин увеличала  прославу 70. рођендана Спортског друштва.

Bek Crvene zvezde Čarls Dženkins
Бек Црвене звезде Чарлс Џенкинс / Извор: МН Press

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МАКАБИ 89:76 (18:20, 20:14, 16:25, 35:17)

ДВОРАНА: Комбанк арена.

ГЛЕДАЛАЦА: 9.926.

СУДИЈЕ: Дани Ирезуело (Шпанија), Марсин Ковалски (Пољска), Бењамин Хименез (Шпанија).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилијамс 17 (5/8 за три, 7ск, 5ас), Ребић, Дангубић 5, Митровић 4, Блажич 7 (5ск), Калинић 14 (4/5 из игре), Марјановић 19 (17 ск), Каплановић, Тејић 4, Џенкинс 16 (5ск, 3ас), Јовић 3, Цирбес.

МАКАБИ: Парго 14 (6ск, 6ас, 6ил), Хајнс 5, Смит 15, Рендл 4, Линхарт 12 (8ск), Тајас 12 (8ск), Кохен, Охајон 6 (8ас), Харари, Скорцијанидис 2, Александер 6, Форти.