ЕЛ: Реал вратио круну после 20 година чекања (ФОТО)

Д. Н.
Detalj iz utakmice Real Madrid - Olimpijakos
Детаљ из утакмице Реал Мадрид - Олимпијакос / Извор: Бета/АП

У финалу у Мадриду "краљевски" клуб био бољи од Олимпијакоса.

После 20 година чекања кошаркаши Реал Мадрида су постали прваци Европе. "Краљевски клуб" је у финалу Евролиге, одиграном управо у престоници Шпаније победио Олимпијакос са 78:59 (15:19, 20:9, 18:18, 25:13) и освојили девету титулу првака "старог континента". Гости из Грчке су доста дуго пружали отпор фаворизованом противнику, али су у завршници ипак поклекли. Један од разлога је вероватно и лоша партија јунака полуфинала, Василиса Спанулиса. Популарни Били је за 31 минут убацио САМО ТРИ поена.

Највише поена у пораженом тиму постигао је Мет Лоџески, 17, док је на другој страни Џејси Керол постигао један мање. По 12 су убацили Серхио Љуљ и Андрес Ноћиони.

Уводна четвртина завршена је вођством Олимпијакоса од 19:15, да би у завршници наредне деонице Реал преокренуо. Јонас Мачулијус је погодио тројку за предност од 28:25. На 32:26 повећао је Руди Фернандез, пошто је "пресекао" напад противника и завршио контру. Полувреме је завршено резултатом 35:28 у корист Мадриђана, а у последњим тренуцима Кеј Си Риверс је погодио за три. "Плус седам" је уједно била и до тада највећа разлика.

У наставку меча, на половини четвртине, Костас Слукас је погодио за три поена и смањио предност Реала на 40:36. Затим су уследили поени Мета Лоџеског (тројка) и Јоргоса Принтезиса (двојка) за вођство Грка од 41:40. Затим је на сцену ступио Џејси Керол са три везане тројке, за 49:43, а у последњу деоницу се ушло са вођством Реала од 53:46.

Како се меч ближио крају отпор црвено-белих из Пиреја је постепено слабио, а екипа Пабла Ласа је појачавала ритам. Тада је Спанулис покушавао за три поена, али је на крају имао очајан учинак у овом сегменту игре, 0/4. Последње поене за новог првака Европе постигао је Серхио Родригез и то тројку.

ОВДЕ прочитајте шта се дешавало у мечу за треће место, у којем је славио ЦСКА, а треба рећи и да је Србија у финалу имала једног представника, судију Илију Белошевића.

Да славље Мадриђана буде комплетно, нешто раније су се потрудили јуниори који су у финалу Евролиге победили Црвену звезду

Реал Мадрид - Олимпијакос 78:59 (15:19, 20:9, 18:18, 25:13)

Дворана: "Барклејкард арена" (Мадрид)

Гледалаца: 12.987

Судије: Белошевић (Србија), Пукл (Словенија), Рижик (Украјина)

Реал Мадрид: Риверс 5, Фернандез 7, Ноћиони 12 (7ск), Кампацо, Мачиулис 9, Рејес 2, Родригез 11, Ајон 2 (5 ск), Керол 16 (4/5 за три), Љуљ 12, Бурусис, Слотер 2.

Олимпијакос: Петвеј 2, Хантер 10 87 ск), Данстон 4, Спанулис 3 (0/4 за три), Папапетру, Слукас 10 (2/3 за три), Принтезис 11, Аграванис, Манцарис 1, Лафајет 1, Дарден, Лоџески 17 (3/6 за три).