ЕП: То се и очекивало, Србија за 18 голова боља од Малте

12.01.2016. 21:17
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: МН Press

У четвртак наш национални тим очекује утакмица са Французима.

Ватерполо репрезентација Србије победила је и у другој утакмици на Европском првенству које се одржава у Београду. "Делфини" Дејана Савића су после тријумфа над Хрватима (више прочитајте ОВДЕ), савладали Малтежане са 20:2 (6:0, 5:1, 4:1, 5:0) и тако потврдили прво место у групи. У четвртак, наш национални тим играће против Француза који су одиграли нерешено са Црном Гором.

Најефикаснији у нашем тиму је био Слободан Никић са пет голова, док су се Душан Мандић и Андрија Прлаиновић у стрелце уписали по три пута. Стивен Камилери био је једини у тиму Малте који је био стрелац.

Већ у првој четвртини Србија је доказала да је апсолутни фаворит, пошто је на крају деонице било 6:0. У другој четвртини, нејаки Малтежани су постигли први гол. Успели су нејаки противници "делфина" да искористе најстрожу казну, али је на крају полувремена било чак 11:1.

На почетку треће четвртине, мрежу Малтежана додатно је "пробушио" Душан Мандић, својим првом голом. Нови напад донео је нови гол Мандића, за 13:1. У наставку деонице, успели су Малтежани да постигну још један гол, преко Стивена Камилерија. Слободан Никић је после контре повећао на 15:2.

Душко Пијетловић је последњу четвртину отворио својим другом голом, за 16:2, да би Андрија Прлаиновић повећао "плус". На 18:2 повећао је Мандић кога је селектор Савић извео из базена, а онда се у стрелце уписао (још једном) Никић. Нову контру, Никић је искористио, за 20:2. То је био и коначан резултат.

ОВДЕ прочитајте више о осталим мечевима дана на Европском првенству, а можете да прочитате и шта од учешћа на Европском првенству очекују рукометаши Србије, на ОВОМ линку