ЕП: Делфини направили још један корак ка медаљи, потопљена и Словачка (ФОТО)

16.01.2016. 19:52
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: МН Press

Србија чека ривала, бољег из дуела Русија - Немачка.

Ватерполо репрезентација Србије победила је национални тим Словачке са 10:5 (3:3, 3:1, 2:1, 2:0) у осмини финала и играће у четвртфиналу Европског првенства које се игра у Београду. У борби за полуфинале "делфини" селектора Дејана Савића играће против победника дуела Русије и Немачке (недеља, 20.15). У четвртој победи на шампионату "старог континента", по два гола су дали Душко Пијетловић, Милан Алексић, Филип Филиповић и Андрија Прлаиновић. По гол су дали и Милош Ћук и Стефан Митровић.

Србија је повела голом Милоша Ћука, да би недуго затим Томаш Брудер изједначио. Узвратио је Филип Филиповић, за 2:1, а поново су Словаци изједначили, преко Јозефа Хрошика. И док су "делфини" покушавали из израђених акција да постигну гол, Словаци су се определили за шутеве са дистанце. Управо је тим "оружјем" Филиповић савладао голмана Лукаса Козера. Словаци се нису предавали, али се Хрозик извукао и са два метра погодио мрежу. На крају прве деонице било је 3:3.

Милан Алексић је голом отворио другу четвртину, а на 5:3 је повећао исти играч. Лопта је "шетала" око гола, а после додавања Прлаиновића, Алексић је погодио, са метар. На 6:3 повећао је Душко Пијетловић, а да би разлика била подношљивија побринуо се Мартин Фамера. На полувремену је било 6:4 за наш национални тим који је поново имао велику подршку са трибина (око 11.000 гледалаца).

Navijači vaterpolo reprezentacije Srbije
Навијачи ватерполо репрезентације Србије / Извор: МН Press

Нову четвртину голом је отворио Стефана Митровића, после контре, за 7:4. Пијетловић је после додавања Филиповића, са метар закуцао лопту у мрежу (8:4). У последњој деоници, у уводним минутима, мреже су мировале, а Слободан Никић није успео да искористи зицер. Ипак, у наредном нападу, Прлаиновић је са леве стране, са два-три метра погодио мрежу, за 9:5. На 10:5 повећао је Прлаиновић, после успешно изведене најстроже казне. То је уједно био и коначан резултат.

Крај утакмице обележила је и помало комична ситуација. Словаци су имали шансу да са пет метара смање предност, али од звиждука Томаш Брудер није чуо судијску пиштаљку. Због тога пенал није ни изведен.