НА МИШИЋЕ: Стојковић и Тошић преполовили бруку Србије!

11.10.2014. 17:35 19:57
Fudbalska reprezentacija Srbije
Фудбалска репрезентација Србије / Извор: МН Press

У самом финишу меча "орлови" стигли до бода у Јеревену.

ЈЕРМЕНИЈА – СРБИЈА 1:1! Нико није очекивао овакав старт квалификација, али можда је и боље да  нам се ово деси на самом почетку. До краја квалификација има још доста времена да се испаве грешке које су направљење у Јеревену!

Тежак почетак Србије у квалификацијама за одлазак на Европско првенство. Мислили смо лако ћемо победити Јерменију, а онда смо до самог краја сусрета јурили предност ривала. Одбрањеним пеналом Владимир Стојковић погурао је "орлове" напред, а сјајним поготком у самој завршници меча Зоран Тошић спречио је нову бруку.

Простора ни времена за неке веће измене нема с обзиром на то да Србију већ у уторак очекује нови сусрет у Београду против Албаније.

Од првог минута Србија је имала лопту у ногама, контролисала игру, претила али је увек фалио тај завршни печат да би лопта завршила у мрежи. Са друге стране, Јермени су се стрпљиво бранили по који пут запретили, али су били стрпљиви што им се на крају исплатило. После једног од корнера Стојковић је избоксовао лопту она је дошла до ноге Ховстањана који је вратио у срце шеснаестерца, а тамо је Арзумањан надвисио одбрану Србије био бољи од Митровића и Кузмановића и закуцао лопту у мрежу.

Радост на стадиону, хватање за главу репрезентативаца Србије. Покушали су „орлови“ да што пре забораве шта се десило и да преостало време искористе да дођу барем до ремија. А онда нови шок. Десетак минута пре краја меча Саркисов је лепо прошао а онда га је Митровић фаулирао а судија је показао на белу тачку. Пизели се залетео шутирао, али је Стојковић још једном показао свој квалитет и зауставио његов ударац. Непосредно пред почетак судијске надокнаде после шута Тадића лопта се одбија до Тошића који је сјајним снажним ударцем шаље у небрањени део мреже и враћа „орлове“ у живот. До краја сусрета изабраници Дика Адвоката на све начине су покушавали да стигну до преокрета, али су након судијског звиждука у 95. минуту морали да се задовоље поделом бодова.

Пренос утакмице уживо могли сте да пратите на порталу Србија Данас.

ЈЕРМЕНИЈА: Березовски, Харојан, Арзумањан,Воскањан, Мкртчјан, Едигарјан, Пизели, К. Ховханисјан (Мкчтијан), Хајрапетјан, Саркисов, Манучарјан.

СРБИЈА:Стојковић, Ивановић, Настасић, С. Митровић, Коларов, Гудељ (А.Митровић), Матић, Марковић (Кузмановић), Тадић, З. Тошић, Ђорђевић (Лазовић).

Крај утакмице ... 1:1 на старту квалификаца!

1:1 - GOOLL - ТОШИЋ - 90. минут - Покушао је Тадић лопта се одбија до Тошича који је снажним шутем смешта у мрежу.

82. минут - Десетак минут апре краја пенал за Јерменију. Саркисов је гурнуо лопту а Митровић је направио погрешан корак, али је Владимир Стојковић одбранио ударац Пизелија.

1:0 - GOOLL - 73. минут - ЈЕРМЕНИЈА ВОДИ - АРЗУМАЊАН - Казна за пропуштене шансе стигла је Србију. Стојковић је боксовао лопту Ховстањан је вратио у шеснаестерац а Арзумањан је био испред Митровића и Кузмановића и главом сместио лопту у мрежу.

68. минут -  Све је мање времена. Домаћини задовољни резултатом, са друге стране безидејна Србија!

61. минут - Тошић је извео корнер, Митровић је био највиши у скоку али је лопту послао преко гола.

54. минут - Још једна сјајна шанса за Србију одлази у неповрат. Матић се нашао у сјајној шанси али је поново недостајао последњи корак.

52. минут - Сјајна прилика за Јерменију. Пизели је прошао поред Тадића послао лопту до Саркисова кога је Матић омео да упути озбиљнији шут ка голу.

41. минут - Коларов је лепо прошао по страни, упутио идеалан центрашут ка Ђорђевићу који је главом лопту послао поред гола Јерменије.

37. минут - Велика шанса за Србију! Лопта је у срцу шеснаестерца дошла до Тошића који се наместио, шутирао, али само до добро постављеног Березовског.

30. минут - Најопаснији напад Јерменије. Пизели је шутирао, али Стојковић сигурно интервенише.

27. минут - Одмах по уласку у игру Кузмановић је шутирао под пречку али је голман домаћина успео да интервенише и избаци лопту у корнер, после кога је Ивановић са свега три метра лопту главом послао право у руке Березовског.

25. минут - Проблем! Лазар Марковић због повреде напушта терен! У игри је Кузмановић!

19. минут - Тадић се наместио на ивици шеснаестерца снажно шутирао али је голман домаћин уз мало муке успео да избаци лопту у корнер из ког Србија није била опасна.

13. минут - Покушај Коларова из слободног ударца али Березовски сигуран.

7. минут - Теренска иницијативна Србије, али још увек без правих шанси пред голом Јерменије.

1. минут - Одлична интервенција Стојковића. Јермени су имали прву прилику, пошто је након дуге лопте Саркисов избио сам испред нашег голмана који је изашао на време и отклонио опасност.